Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024r. Niedziela Najświętszej Trójcy

 1. Kalendarz liturgiczny
 • Środa św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki Archidiecezji
 • Czwartek Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
 • Piątek Nawiedzenie NMP
 • Sobota św. Justyna
 1. Biuro parafialne w maju czynne
 • Poniedziałek od godz. 16:30 do 18:00
 • Wtorek od godz. 16:15 do 17:30
 • Piątek od godz. 9:30 do 11:00
 1. Nabożeństwa
 • majowe i czerwcowe w kościele: niedziela po Mszy świętej o godz. 12:00, od poniedziałku do piątku po Mszy świętej o godz. 18:00, w sobotę przed Mszą świętą o godz. 18:00
 • majowe w kaplicy: niedziela i czwartek po Mszy świętej o godz. 10:15, od poniedziałku do środy i w piątek o godz. 19:00
 1. Spotkanie dla osób, które zapisały się na Pielgrzymkę śladami św. Pawła Apostoła na Cypr od 7 do 16 października br. odbędzie się w kościele we wtorek ok. godz. 19:00. Uczestników wyjazdu na spotkanie proszę o zabranie ze sobą umowy i potwierdzenia pierwszej wpłaty
 1. Próba dla dziewcząt sypiących kwiaty w środę o godz. 17:00 przed kościołem
 1. Uroczystość Bożego Ciała w czwartek
 • Msze święte o godz. 7:30, 9:00 i procesja, po której Msza święta przy UMiG Kórnik około godz. 11:00
 • Msza święta w kaplicy o godz. 7:30
 • Uwaga nie będzie Mszy świętej w kościele o godz. 10:30, 12:00 oraz o 20:30 a w kaplicy o godz. 10:15
 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca
 • Obchód chorych ks. proboszcz udaje się od ok. godz. 8:00 natomiast ks. Paweł w I piątek miesiąca czerwca od ok. 11:00
 • Wyjazd na spotkanie Wracaj do Domu na Pola Lednickie, zbiórka i wyjazd z parkingu przy domu parafialnym o godz. 13:00
 • Nabożeństwo I sobót miesiąca w kościele od 7:30 a w kaplicy od godz. 16:15
 1. Neoprezbiter o. Filip Kaźmierczak zaprasza
 • Na Mszę świętą Prymicyjną w Parafii pw. Św. Ludwika we Włodawie 2 czerwca 2024r. o godz. 12:00
 • Na Mszę świętą Prymicyjną w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku 9 czerwca 2024r. o godz. 12:00
 1. Zapraszam do udziału w parafialnych propozycjach
 • Dekanalną Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie w sobotę 22 czerwca, zapisy do 31 maja w zakrystii, koszt przejazd 130,00
 • Wakacje z Bogiem dla dziewczyn i chłopaków od klasy III do klasy VIII w terminie od 16 do 22 sierpnia 2024r. w Ostrzycach na Kaszubach. Szczegóły w gablocie ogłoszeń a zapisy u s. Lidii
 1. Przypominam, że Msze święte w niedziele i uroczystość /15 sierpnia/ będą odprawiane do 1 września o godz. 20:30. W tym czasie nie będzie Mszy świętej o godz. 18:00, która powróci w niedzielę 8 września
 1. Informuję, że kolejny etap renowacji konserwatorskiej ołtarza głównego rozpoczniemy w tym tygodniu, przewidywane prace zostaną zakończone w grudniu, proszę o modlitwę w tej intencji
 1. Zachęcam do nabywania Przewodnika Katolickiego i najnowszego Miesięcznika Parafialnego
 1. Pożegnaliśmy naszą Parafiankę śp. Czesławę Kowalską z Kórnika, Msza święta pogrzebowa i pogrzeb w kościele i na cmentarzu św. Jana Marii Vianneya w Poznaniu w środę o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

SŁOWO NA DZIŚ

 

 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. 

Ewangelia według św. Mateusza

23 maja zostało wydane Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych polskich diecezji, pt. „Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN”, w którym wyrażają stanowczy sprzeciw wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Działania te układają się w pakiet zmian, które są jawną dyskryminacją dzieci i młodzieży uczestniczących w szkolnych lekcjach religii, ich rodziców oraz nauczycieli religii. Planowane bez żadnych uzgodnień zmiany są formą dyskryminacji, segregacji i nietolerancji wobec osób wierzących. Są krzywdzące wobec uczniów i ich rodziców oraz godzą również w podstawowe prawa nauczycieli religii. Jako ludzie wierzący, w szczególności rodzice, uczestniczący w procesie wychowania mamy moralny obowiązek do wyrażania sprzeciwu wobec aktów dyskryminacji oraz nierówności i niesprawiedliwego traktowania uczniów. Drodzy Rodzice – to jest Wasz czas świadectwa wiary wobec swoich dzieci. Nie zmarnujcie tego potencjału. Osoby odpowiedzialne za katechizację i szkolne nauczanie religii w Polsce proszą Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli o aktywne włączenie się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole. Wysyłajmy do Ministerstwa nasz sprzeciw w tej sprawie na adres: kancelaria@men.gov.pl.

Link do treści oświadczenia: https://episkopat.pl/oswiadczenie-dyrektorow-wydzialow-katechetycznych-stanowczy-sprzeciw-wobec-dzialan-men

Wydrukuj
Wyślij

Media

Galeria parafialna

Zapraszamy do oglądnia galerii z uroczystości, obiektów, miejsci scen z życia z naszej parafii.

Kuchnia Plebana

Kurczak na dwa sposoby? Babeczki z truskawkami? Pleban Greg i mama Benia zapraszają do wspólnego gotowania.

Scroll to Top