Namaszczenie chorych

Sakrament namaszczenia chorych adresowany jest dla osób chorych i cierpiących. W tym sakramencie następuje wylanie łaski, która jednoczy z Jezusem cierpiącym i konającym. W tym doświadczeniu słabości ciała a czasem też ducha otrzymujemy pocieszenie, pokój, siłę, oraz odpuszczenie grzechów, jeżeli chory nie mógł się wyspowiadać. Sakrament ten prowadzi niekiedy także — jeśli taka jest wola Boża — do uzdrowienia ciała. W każdym jednak namaszczeniu przygotowuje chorego do przejścia do domu Ojca w Niebie.

Namaszczenie chorych - Parafia pw. Wszystkich Świętych w Kórniku

W naszej parafii sakrament chorych udzielany jest:

• podczas odwiedzin chorych w pierwsze piątki miesiąca
  • na prośbę indywidualnie
  • uroczyście w związku z Dniem Chorych 11 lutego oraz podczas odpustu Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej (pierwszy tydzień października)