Msza Święta

Eucharystia nazywana sakramentem miłości. W niej bowiem Chrystus jest obecny w sposób wyjątkowy i nieporównany. Jest w niej obecny prawdziwie, rzeczywiście, i substancjalnie: z Ciałem i Krwią, z duszą i Bóstwem. Jest w niej obecny w sposób sakramentalny: to jest pod postaciami chleba i wina, cały Chrystus: Bóg i człowiek.

Aby przyjąć Komunię świętą, należy być w stanie łaski uświęcającej.

Komunia święta pogłębia nasze zjednoczenie z Chrystusem, podtrzymuje i odnawia nasze życie łaski, ożywia naszą miłość do bliźnich. Umacnia nas w miłości, gładzi grzechy powszednie i zachowuje od przyszłych grzechów śmiertelnych.

Eucharystia - Parafia pw. Wszystkich Świętych w Kórniku

W naszym kościele Eucharystia sprawowana jest według ustalonego porządku.