Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2023 r. 5. Niedziela Wielkiego Postu

 1. Kalendarz liturgiczny
 • I Sobota miesiąca
 1. Spotkanie duszpasterskie:
 • Dla lektorów i psałterzystów w ramach Parafialnego Zespołu Liturgicznego w domu parafialnym w najbliższy wtorek o godz. 19:00, tematem spotkania będzie posługa podczas zbliżającego się Triduum Paschalnego
 • Dla młodzieży w ramach Duszpasterstwa Młodzieży Face2Face w środę o godz. 19:00
 1. Biuro parafialne w tym tygodniu
 • Czynne w poniedziałek i wtorek od godz. 16:00 do 17:30, oraz w piątek od godz. 9:30 do 11:00
 1. Nabożeństwa wielkopostne
 • Droga krzyżowa w piątek o godz. 9:00 i 17:30, a w kaplicy o 19:00
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:15 a po Msza święta ok. godz. 16:00, a w kaplicy po Mszy świętej o 10:15
 1. W ramach owoców tegorocznych rekolekcji o byciu uczniem Jezusa zapraszam Wszystkich chcących poświęcić czas dla potrzebujących do włączenia się w Parafialny Zespół Caritas. Warto skontaktować się z Paniami z Caritas, aby dzieło miłosierdzia było kontynuowane w ciągu całego roku. To właśnie nasza Caritas zaprasza w czasie Wielkiego Postu do włączenia się w parafialną pomoc Tytka na święta. Wystarczy tylko zabrać dzisiaj tytkę od św. Antoniego i dostarczyć napełnioną dobrocią swoich serc do przyszłej Niedzieli Palmowej. Najbliższe spotkanie odbędzie się w ramach modlitwy za Wszystkich niosących pomoc w Niedzielę Miłosierdzia na Mszy świętej o godz. 15:15.
 1. W najbliższym tygodniu
 • Rekolekcje dla naszego Liceum i Technikum w Kórniku od poniedziałku do środy, proszę o modlitwę za Uczniów, Nauczycieli, Pracowników i Dyrekcję szkoły
 • Różaniec w kaplicy u Sióstr jutro w poniedziałek o godz. 19:00
 • Droga krzyżowa z udziałem dzieci i rodziców z klas od I do III w piątek o godz. 17:30, następnie Msza święta z udziałem rodziców i dzieci z klas III, po której spotkanie organizacyjne w kościele przed I Komunię świętą
 • Nocna Droga Krzyżowa w piątek rozpocznie się Mszą świętą o godz. 20:30, szczegóły na stronie parafiawszystkich.pl
 • Przedświąteczna spowiedź z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się w sobotę od godz. 8:00 do 10:00 oraz popołudniu od godz. 16:00 do 17:30 a w Pierzchnie od godz. 16:15 do 17:00
 • Odwiedziny chorych przed świętami w sobotę od godz. 11:00, chorych proszę zgłaszać tylko w zakrystii
 1. Za tydzień w sobotę i w niedzielę przed Mszami świętymi możliwość zaopatrzenia się w palmy do poświęcenia.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Marię Mytko z Kórnika i śp. Zdzisława Budasz z Kórnika. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

SŁOWO NA DZIŚ

Jezus wzniósł oczy do góry i rzekł: Ojcze, dziękuję Ci, że Mnie wysłuchałeś. Ja wiedziałem, że Mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie tłum to powiedziałem, aby uwierzyli,
że Ty Mnie posłałeś.

Ewangelia według św. Jana

Wydrukuj
Wyślij

Media

Galeria parafialna

Zapraszamy do oglądnia galerii z uroczystości, obiektów, miejsci scen z życia z naszej parafii.

Kuchnia Plebana

Kurczak na dwa sposoby? Babeczki z truskawkami? Pleban Greg i mama Benia zapraszają do wspólnego gotowania.

Scroll to Top