Ogłoszenia duszpasterskie 17.09.2023 r. 24. Niedziela Zwykła

 1. Kalendarz liturgiczny
 • Poniedziałek św. Stanisława Kostki
 • Środa św. mm. Andrzeja Kim i Pawła Chong i towarzyszy
 • Czwartek św. Mateusza
 • Sobota św. Pio z Pietrelciny          
 1. Biuro parafialne czynne
 • w poniedziałki od godz. 16:15 do 17:30– UWAGA ZMIANA
 • we wtorkiod godz. 16:00 do 17:30
 • w piątki od godz. 9:30 do 11:00, za wyjątkiem I piątku miesiąca
 1. Dzisiaj dobrowolna zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie a za tydzień w ramach inicjatywy Wspólnie Ratujemy Kolegiatę. BÓG zapłać ofiarodawcom i dobrodziejom duchowym i materialnym

 2. Zapowiadam i zapraszam na spotkanie w domu parafialnym
 • Przedstawicieli Parafialnej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek o godz. 19:00
 • Odpowiedzialnych Wspólnoty Żywego Różańca w środę o g. 19:00
 1. Zapraszam na Mszę świętą i spotkania organizacyjne dla rodziców i dziećmi przygotowujących się do I Komunii świętej w naszej Parafii w niedzielę o godz. 15:15
 • Za tydzień 24 września klasy III
 • Za dwa tygodnie 1 października klasy II
 • Za trzy tygodnie 8 października klasy I

Jednocześnie zapraszam rodziców i opiekunów wraz z dziećmi na niedzielne Msze święte, szczególnie o godz. 10:30 i 15:15

 1. Młodzież z VII i VIII klas oraz z I klas ponadpodstawowych wraz z bliskimi zapraszam za tydzień na niedzielną Mszę świętą o godz. 18:00. Po Mszy spotkanie organizacyjne dla młodzieży z klas VII w domu parafialnym z ks. Pawłem oraz spotkanie organizacyjne w kościele z ks. Proboszczem dla młodzieży z I klas ponadpodstawowych, której zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania w poniedziałek 16 października o godz. 18:00. Natomiast spotkanie organizacyjne z klasami VIII odbędzie się w niedzielę 1 października w łączności z Mszą świętą o godz. 18:00

 2. Siostry Miłosierdzia oraz Wincentyńska Młodzież Maryjnazapraszają na wspólne świętowanie Uroczystości Św. Wincentego a Paulo w środę 27 września: na godzinę 18.00 na Mszę świętą połączoną z przedstawieniem o św. Wincentym, a po niej zapraszają dawnych członków Dzieci Maryi na spotkanie w Domu Parafialnym.  W niedzielę 1 października podczas Mszy świętej o godz. 10.30 przedstawienie a po Eucharystii rozprowadzane będą ciasteczka z myślami św. Wincentego, aby wesprzeć misje w Etiopii.

 3. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i nasz najnowszy Miesięcznik Parafialny

 4. Na prośbę Fundacji Zakłady Kórnickie zapraszam dzisiaj na piknik rodzinny, który odbędzie się na Podzamczu od godz. 13:00 do 17:00. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

SŁOWO NA DZIŚ

 

Panie, okaż mi cierpliwość, a wszystko ci oddam. Pan ulitował się nad owym sługą, uwolnił go i dług mu darował.

Ewangelia według św. Mateusza

Wydrukuj
Wyślij

Media

Galeria parafialna

Zapraszamy do oglądnia galerii z uroczystości, obiektów, miejsci scen z życia z naszej parafii.

Kuchnia Plebana

Kurczak na dwa sposoby? Babeczki z truskawkami? Pleban Greg i mama Benia zapraszają do wspólnego gotowania.

Scroll to Top