Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2024r. 5 Niedziela Wielkiego Postu

 1. Kalendarz liturgiczny
 • Wtorek św. Józefa Oblubieńca NMP  
 1. Biuro parafialne
 • Nieczynne w Poniedziałek
 • Czynne we Wtorek od godz. 16:00 do 17:30oraz w piątek od godz.9:30 do 11:00
 1. Dzisiaj w niedzielę
 • Młodzież z klasy VII i VIII zapraszam na Gorzkie Żale, Mszę świętąi spotkanie do kościoła od godz. 15:15
 1. Nabożeństwa wielkopostne i Msze święte
 • Droga krzyżowa w kościele w piątek o godz. 9:00 i prowadzona przez Apostolstwo Dobrej Śmierci o godz. 17:30
 • Droga krzyżowa w kaplicyw piątek o godz.19:00
 • Droga krzyżowa od św. Wojciecha do Wszystkich Świętych w piątek, rozpocznie się Mszą święta w kościele pw. św. Wojciecha w Kórniku-Bninie o godz. 18:00 i wyruszymy Drogą krzyżową do kościoła pw. Wszystkich Świętych w Kórniku
 • Gorzkie Żale w niedzielę w kaplicy po Mszy świętej o 10:15 oraz w kościele z kazaniem pasyjnym ks. Marka Frąckowiaka /duszpasterz z parafii pw. św. Wojciecha w Kórniku-Bninie/o godz. 15:15 a po Msza święta
 • UWAGA nie będzie Mszy świętej o godz. 18:00 w Niedziele Wielkiego Postu oraz w NiedzielęZmartwychwstania Pańskiego
 1. Modlitwa za Ojczyznę
 • Trwa Ogólnopolska 9. dniowa Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki.  Będziemy ją odmawiać po Mszach świętych, do niedzieli 24 marca. 
 1. W najbliższym tygodniu
 • Rekolekcje dla naszego Liceum i Technikum w Kórniku od poniedziałku do środy, proszę o modlitwę za Uczniów, Nauczycieli, Pracowników i Dyrekcję szkoły
 • Nabożeństwo z namaszczeniem olejami św. Szarbela w piątek 22marca o godz. 17:15
 • Przedświąteczna spowiedź z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się w najbliższą sobotę od godz. 9:00 do 11:00 orazpopołudniu od godz. 16:00 do 17:30 a w Pierzchnie od godz. 16:00do 17:00
 • Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci z klas 1/uwaga nastąpiła zmiana godzin i podziału grup ze względu na późniejsze zapisy/: klasa 1A i 1B o godz. 8:30, klasa 1C i1D o godz. 9:30 oraz SP Szczodrzykowo o godz. 10:30 w domu parafialnym w najbliższą sobotę. UWAGA na spotkania zabieramy Dobrą Nowinę dla dzieci, karty pracy, piórnik z kredkami i klejem
 1. Za tydzień
 • Możliwość zaopatrzenia się w palmy do poświęcenia w sobotę i w niedzielę przed Mszami świętymi
 1. Zapowiadam
 • Pielgrzymkę do Francji od 25 do 29 września 2024r. /min. dom bł. Pauliny Jaricot w Lyonie, Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Małgorzata Alacoque, Nevers i św. Bernadetta, Sanktuarium Matki Bożej Nawrócenia Grzeszników w Laus, Sanktuarium Matki Bożej w La Salette/
 • Pielgrzymkę śladami św. Pawła Apostoła na Cypr od 7 do 16 października 2024r.
 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i nasz najnowszy Miesięcznik Parafialny.
 2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Michalaka z Kórnika. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

SŁOWO NA DZIŚ

 

Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. Kto zaś chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.

Ewangelia według św. Jana

Wydrukuj
Wyślij

Media

Galeria parafialna

Zapraszamy do oglądnia galerii z uroczystości, obiektów, miejsci scen z życia z naszej parafii.

Kuchnia Plebana

Kurczak na dwa sposoby? Babeczki z truskawkami? Pleban Greg i mama Benia zapraszają do wspólnego gotowania.

Scroll to Top