Ogłoszenia duszpasterskie 13.08.2023 r. 19. Niedziela Zwykła

 1. Kalendarz liturgiczny
 • Poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego
 • Wtorek Wniebowzięcia NMP
 • Czwartek św. Jacka
 • Piątek bł. Sancji Szymkowiak
 1. Biuro parafialne w wakacje
 • Czynne w poniedziałki od godz. 16:00 do 17:30 i w piątki od 9:30 do 11:00
 • Nieczynne we wtorki oraz w I piątek: 1 września
 • Dyżur w sierpniu pełni ks. Paweł
 1. Zapraszamy Wszystkich chętnych na Nocną adorację w intencji Polski
  ze św. Andrzejem Bobolą
  , która rozpocznie się w kaplicy adoracji jutro
  w poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18:00 i zakończy się we wtorek o godz. 7:30. Osoby, które będą chciały osobiście włączyć się w dobro modlitwy w intencji Ojczyzny mogą dzisiaj po Mszach świętych zapisać się na określoną godzinę indywidualnej adoracji u przedstawicieli Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Propozycja comiesięcznej adoracji w intencji Polski już wydała dobre owoce
  i każdego miesiąca do maja 2024 będzie miała miejsce w kolejnej Parafii dekanatu kórnickiego. Następna wrześniowa adoracja odbędzie się w Parafii św. Wojciecha w Kórniku-Bninie. Św. Andrzeju Bobolo módl się za nami
 1. Zapowiadam Msze święte we wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  w kościele o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 20:30 oraz w kaplicy w Pierzchnie
  o godz. 13:30. Tego dnia: dobrowolna zbiórka przed kościołem i kaplicą
  dla Słowenii, która zmaga się ze skutkami powodzi; zachęcamy rodziców i dzieci do odmówienia wspólnie dziesiątki różańca świętego w intencji naszej Ojczyzny oraz Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą tak jak co roku rozprowadzały przed kościołem bukiety do poświęcenia
 1. Dodatkowa Msza święta w intencji Kórnicko Bnińskiego Bractwa Kurkowego
  w sobotę o godz. 11:30
 1. Tegoroczne dożynki parafialne odbędą się w kościele w ostatnią niedzielę sierpnia na Mszy świętej o godz. 12:00. Pragnę poinformować, że gminne dożynki odbędą się w Robakowie w najbliższą sobotę i rozpoczną się Mszą o godz. 14:30
 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz nasz Miesięcznik Parafialny
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Taciak z Kórnika. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

SŁOWO NA DZIŚ

 

Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: Prawdziwie jesteś Synem Bożym.

Ewangelia według św. Mateusza

Wydrukuj
Wyślij

Media

Galeria parafialna

Zapraszamy do oglądnia galerii z uroczystości, obiektów, miejsci scen z życia z naszej parafii.

Kuchnia Plebana

Kurczak na dwa sposoby? Babeczki z truskawkami? Pleban Greg i mama Benia zapraszają do wspólnego gotowania.

Scroll to Top