Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.2023 r. 23. Niedziela Zwykła

 1. Kalendarz liturgiczny
 • Środa św. Jana Chryzostoma
 • Czwartek Podwyższenie Krzyża Świętego
 • Piątek NMP Bolesnej
 • Sobota św. mm. Korneliusza i Cypriana
 1. Spotkania duszpasterskiew domu parafialnym
 • Młodzież Face2Face w środę o 19:00
 • Wspólnota BOGU Bliscy w czwartek o godz. 19:00
 • Wincentynki i Dzieci Maryi w piątek o godz. 16:30
 1. Biuro parafialne po wakacjach będzie czynne
 • w poniedziałki od godz. 16:15 do 17:45– UWAGA ZMIANA
 • we wtorki od godz. 16:00 do 17:30
 • w piątki od godz. 9:30 do 11:00, za wyjątkiem I piątku miesiąca
 1. Zapowiadam i zapraszam na spotkanie w domu parafialnym
 • Przedstawicieli Parafialnej Rady Ekonomicznej w najbliższą środę13 września o 19:00
 • Przedstawicieli Parafialnej Rady Duszpasterskiej za tydzień w poniedziałek /18 września/ o godz. 19:00
 • Odpowiedzialnych Wspólnoty Żywego Różańca za tydzień w środę o g. 19:00 /20 września/ o godz. 19:00
 1. Za tydzień w niedzielę zostaną podane terminy spotkań formacyjnych z rodzicami dla dzieci od I do III klasy w ramach parafialnej katechezy do I Komunii świętej. Jednocześnie zapraszam rodziców i opiekunów wraz z dziećmi na niedzielne Msze święte szczególnie o godz. 10:30 i 15:15
 1. Za tydzień w niedzielę zostaną podane terminy spotkań do bierzmowania dla młodzieży z VII i VIII klas oraz z I klas ponadpodstawowych. Jednocześnie młodzież wraz z bliskimi zapraszam na niedzielne Msze święte, szczególnie o godz. 18:00. Informuję, że tegoroczny Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży z I klas ponadpodstawowych w poniedziałek 16 października o godz. 18:00
 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i nasz Miesięcznik Parafialny
 1. Zapraszamy Wszystkich chętnych na Nocną adorację w intencji Polski
  ze św. Andrzejem Bobolą
  , która tym razem odbędzie się w kościele św. Wojciecha w Bninie, początek w najbliższy piątek o godz. 19:00 a zakończenie w sobotę o godz. 7:00. Św. Andrzeju Bobolo módl się za nami
 1. Na prośbę Fundacji Zakłady Kórnickie przekazuję zaproszenie na piknik rodzinny, który odbędzie się na Podzamczu w niedzielę 17 września od godz. 13:00 do 17:00. Wśród atrakcji koncert muzyczny zespołu Arka Noego, konkursy z nagrodami, wata cukrowa, pokaz rycerski, pokazy klubów sportowych a także posiłek z kotła wojskowego i poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Błażejewo.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Grzegorza Kazimierskiego z Kórnika, pogrzeb we wtorek o godz. 10:00 i śp. Marię Juś z Dziećmierowa, pogrzeb we wtorek o godz. 12:00. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

SŁOWO NA DZIŚ

 

Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.
Ewangelia według św. Mateusza

Wydrukuj
Wyślij

Media

Galeria parafialna

Zapraszamy do oglądnia galerii z uroczystości, obiektów, miejsci scen z życia z naszej parafii.

Kuchnia Plebana

Kurczak na dwa sposoby? Babeczki z truskawkami? Pleban Greg i mama Benia zapraszają do wspólnego gotowania.

Scroll to Top