Ogłoszenia duszpasterskie 06.08.2023 r. 18. Niedziela Zwykła

 1. Kalendarz liturgiczny
 • Niedziela Przemienienie Pańskie
 • Poniedziałek bł. Edmunda Bojanowskiego
 • Wtorek św. Dominika
 • Środa św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy
 • Czwartek św. Wawrzyńca
 • Piątek św. Klary
 1. Biuro parafialne w wakacje
 • Czynne w poniedziałki od godz. 16:00 do 17:30 i w piątki od 9:30 do 11:00
 • Nieczynne we wtorki oraz w I piątek:1 września
 • Dyżur w sierpniu pełni ks. Paweł
 1. W ramach XVIII Letniego Festiwalu 2023Muzyka z Kórnika zapraszam Wszystkich do naszej świątyni na koncert organowy w niedzielę o godz. 18:00: MISSA PRO DEFUNCTO JADWIGA ZAMOYSKA
 1. Jutro w I poniedziałek miesiąca dodatkowa Msza święta z nabożeństwem o umocnienie duchowe o godz. 19:30
 1. W przyszłym tygodniu przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP pragniemy zaprosić Wszystkich chętnych na całonocną adorację ze św. Andrzejem Bobolą w intencji naszej Ojczyzny. Adoracja rozpocznie się w poniedziałek 14 sierpnia po Mszy świętej o godz. 18:00 i zakończy się 15 sierpnia we wtorek o godz. 7:30. Osoby, które będą chciały osobiście włączyć się w dobro modlitwy w intencji Ojczyzny zapraszamy za tydzień po Mszach świętych do zapisywania się na określoną godzinę indywidualnej adoracji u przedstawicieli Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Serdecznie zachęcamy do wspólnej adoracji z patronem Polski jakim jest św. Andrzej Bobola, która niech będzie naszym przygotowaniem do comiesięcznej pamięci w modlitwie za Polskę
 1. Zapowiadam Msze święte w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w kościele o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 20:30 oraz w kaplicy w Pierzchnie o godz. 13:30. Tego dnia zachęcamy rodziców i dzieci do odmówienia wspólnie dziesiątki różańca świętego w intencji naszej Ojczyzny. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą tak jak co roku rozprowadzały przed kościołem bukiety do poświęcenia
 1. Tegoroczne dożynki parafialne odbędą się w kościele w ostatnią niedzielę sierpnia na Mszy świętej o godz. 12:00
 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz nasz Miesięcznik Parafialny
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z Kórnika śp. Czesławę Cichocką, śp. Elżbietę Nowicką, śp. Jana Łopata, śp. Pawła Szeffner. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

SŁOWO NA DZIŚ

 

Wstańcie, nie lękajcie się!

Ewangelia według św. Mateusza

Wydrukuj
Wyślij

Media

Galeria parafialna

Zapraszamy do oglądnia galerii z uroczystości, obiektów, miejsci scen z życia z naszej parafii.

Kuchnia Plebana

Kurczak na dwa sposoby? Babeczki z truskawkami? Pleban Greg i mama Benia zapraszają do wspólnego gotowania.

Scroll to Top