Wincentyńska Młodzież Maryjna (WMM)

Duszpasterz

ks. proboszcz Grzegorz Zbączyniak

Spotkania

każdy piątek godz. 17:15 w Domu Parafialnym

Schola dziecięca rozwinęła się z działalności s. Sabiny i s. Barbary ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo oraz wspólnoty Domowego Kościoła (gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie), działającej przy naszej parafii.

Początki sięgają czasów księdza proboszcza Eugeniusza Leosza. Siostry prowadziły śpiew na niedzielnych mszach świętych dla dzieci, natomiast rodzice z Domowego Kościoła (Emilia i Damian Urbaniak oraz Janusz Rutkowski) organizowali w tym czasie czwartkowe czuwania z gitarą przed Najświętszym Sakramentem.

Połączenie sił nastąpiło podczas Mszy świętych adwentowych w 2013 r. Do sióstr dołączył Janusz Rutkowski, aby wspomagać s. Sabinę w jej graniu i śpiewaniu.

Wtedy zaczęły dołączać  dziewczęta. Na koniec Adwentu utworzyła się grupa ok. 10 dziewcząt. Adwent się zakończył, a dzieci nadal przybywało. Graliśmy na Mszach świętych niedzielnych dla dzieci. Damian oprócz zaangażowania gitary zaczął organizować także sprzęt nagłaśniający dla rozwijającej się scholi. Z czasem, razem z dziećmi zaczęli dołączać kolejni rodzice, m.in: Daniel i Janusz, którzy udzielają się do dnia dzisiejszego.

Zapał dzieci spowodował, że  rodzice odgrzebali z kurzu talenty muzyczne. Nie małą rolę odegrały też mamy, które na próbach wspierały śpiew i animowały dzieci. Rodzice nie poprzestali tylko na wsparciu swoich pociech, ale zaczęli się spotykać na dodatkowych próbach muzycznych, z których z czasem wykreował się zespół dorosłych Bogu Bliscy, posługujący w naszej parafii.

Cześć Maryi!
Cześć Niepokalanej!

śpiewające dzieci

Na strojach scholi widnieje nazwa Wincentyńska Młodzież Maryjna i emblemat podobny do tego z Cudownego Medalika.

Skąd się to wzięło? Jest to nazwa stowarzyszenia skupiającego młodzież i dzieci przy domach Sióstr Miłosierdzia i parafiach, które zapoczątkowała Św. Katarzyna Laboure z polecenia Matki Bożej. To w ramach działalności Stowarzyszenia WMM, s. Sabina, s. Barbara, a obecnie s. Renata organizuje fantastyczne spotkanie dla dzieci w ramach Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej.

Zapraszamy dzieci i rodziców!

Dni spotkań:

  • w każdy piątek o godz. 16:30 Dzieci Maryi
  • w każdy piątek o godz. 17:15 Wincentynki

Posługa muzyczna

  • w I, II i V niedzielę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 10:30

Osoba odpowiedzialna: s. Lidia Skrzypczak 603 786 272

Zapraszamy na naszą stronę na facebooku

https://www.facebook.com/profile.php?id=100089106386761

 

 

Wydrukuj
Wyślij

Media

Galeria parafialna

Zapraszamy do oglądnia galerii z uroczystości, obiektów, miejsci scen z życia z naszej parafii.

Kuchnia Plebana

Kurczak na dwa sposoby? Babeczki z truskawkami? Pleban Greg i mama Benia zapraszają do wspólnego gotowania.

Scroll to Top