• poniedziałek – św. Atanazego
  • piątek – św. app. Filipa i Jakuba

2. Spotkania duszpasterskie

• Duszpasterstwo Młodych spotyka się w piątek po Mszy świętej o godz. 18:00
  • Straż Honorowa spotyka się w I piątek miesiąca po Mszy świętej o godz. 18:00 w salce nad zakrystią
  • Wspólnota Żywego Różańca spotyka się w I sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz. 8:30
  • Dla kandydatów przyjmujących w tym roku Sakrament Bierzmowania pierwsze spotkanie bezpośrednie za tydzień w niedzielę o godz. 18:00

3. Dzisiaj:

• Zapraszam na Mszę świętą o godz. 20:30, którą będziemy odprawiać do pierwszej niedzieli października
  • Rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w kościele będą w niedzielę o godz. 20:00 a od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00. W kaplicy w Pierzchnie w niedzielę po Mszy o godz. 10:00, w tygodniu o godz. 18:00 za wyjątkiem I piątku miesiąca kiedy nabożeństwo będzie przed Mszą o godz. 16:00. Przy figurze w Skrzynkach przez cały maj o godz. 19:00. Tak jak w ubiegłym roku zachęcamy do wspólnej modlitwy przy krzyżach i kaplicach znajdujących się na terenie naszej parafii.

4. Dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą wraz z rodzicami będą uczestniczyły od poniedziałku do piątku we Mszy świętej o godz. 18:00. Zakończenie białego tygodnia 10-11 maja pielgrzymką do Częstochowy.

5. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca Msza święta z nabożeństwem o umocnienie duchowe o godz. 19:30.

6. We wtorek obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski Msze święte tak jak w niedzielę tzn. 7:30, 9:00, 10:00 (w Pierzchnie), 10:30, 12:00, 18:00 i 20:30.

7. W tym tygodniu wspominamy św. Floriana, patrona strażaków, z tej okazji:

• w najbliższą środę na Mszy świętej o godz. 18:00 będziemy modlili się w intencji kórnickich strażaków. Na wspólną modlitwę z druhami i druhnami oraz z  przyjaciółmi OSP Kórnik zaprasza ksiądz kapelan oraz Zarząd OSP w Kórniku
  • w najbliższą sobotę 7 maja o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza święta dla wszystkich strażaków Powiatu Poznańskiego

8.     Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:30 oraz w czwartek od godz. 9:30 do 11:00. We wtorek z racji święta oraz w I piątek miesiąca biuro nieczynne.

9.     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota:

• czwartek: godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego następnie Godzina święta, prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; od godz. 16:00 Kościół Domowy; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca do Mszy świętej. Spowiadamy od godz. 17:00, szczególnie zapraszamy dzieci z klas IV
  • piątek: od godz. 12:00 odwiedziny chorych ks. Macieja.

Spowiadamy od godz. 16:00 i zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:30. Od godz. 17:15 zapraszamy do spowiedzi młodzież. W Pierzchnie: Spowiedź święta od godz. 15:00 a o godz. 16:00 Eucharystia

• sobota: od godz. 8:30 odwiedziny chorych ks. Proboszcza

Nabożeństwo I sobót wynagradzające Matce Najświętszej rozpoczynamy adoracją po Mszy o godz. 7:00, od g. 7:50 różaniec pokutny a następnie Msza święta o godz. 8:30.

10. Za tydzień

• w niedzielę 8 maja na Mszy świętej o godz. 10:30 dzieci z klas IV wraz z rodzicami będą prosiły o umocnienie w przyjaźni z Panem Jezusem, którego po raz pierwszy przyjęły do swojego serca w ubiegłym roku. Okazja do spowiedzi świętej dla dzieci i rodziców w najbliższy czwartek od godz. 17:00
  • odpowiadamy na prośbę Papieża Franciszka zbiórką przed kościołem na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze a za dwa tygodnie zbiórka na czekające nas prace w naszej parafii: BÓG zapłać ofiarodawcom.

11. Odeszli do wieczności: śp. Gabriela Grząślewicz z Dziećmierowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz majowy Miesięcznik Parafialny.

Z modlitwą i błogosławieństwem

A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

Ewangelia według św. Jana