1.     Kalendarz liturgiczny

•  poniedziałek – św. Marka
  •  piątek – św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy, w tym dniu obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

2.     Spotkania duszpasterskie

• Duszpasterstwo Młodzieży w piątek po Mszy wieczornej

3.     Dzisiaj:

• Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 a następnie Msza święta o świętość i jedność w naszych rodzinach z nabożeństwem do św. Charbela
  • Spotkanie dla rodziców i kandydatów przystępujących w tym roku do Sakramentu Bierzmowania o godz. 18:00
  • Odpowiadamy na prośbę Papieża Franciszka dlatego przed kościołem zbiórka na pomoc dla Ukrainy: BÓG zapłać ofiarodawcom.

4.     Dzieci z klas III przystąpią do I Komunii Świętej w sobotę o 14:00 oraz w niedzielę o godz. 10:30 i o 12:00. Okazja do spowiedzi świętej dla rodziców w ciągu tygodnia przed Mszami. Dzieci natomiast spowiadają się:

•  grupa sobotnia: w piątek 29 kwietnia o godz. 16:30
  •  grupa niedzielna z godz. 10:30: w sobotę 30 kwietnia o godz. 9:30
  •  grupa niedzielna z godz. 12:00: w sobotę 30 kwietnia o godz. 10:30

Polecamy dzieci oraz ich rodziny Dobremu Bogu, aby I Komunia Święta umocniła wiarę i przybliżyła rodziny jeszcze bardziej do Pana Jezusa, który w Eucharystii chce być naszym pokarmem na całe życie.

5.     Od niedzieli 1 maja do pierwszej niedzieli października dodatkowa Msza święta o godz. 20:30, która w maju będzie poprzedzona o godz. 20:00 nabożeństwem majowym. W pozostałe dni nabożeństwo majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00. Tak jak w ubiegłym roku zachęcamy do wspólnej modlitwy przy krzyżach i kaplicach znajdujących się na terenie naszej parafii.

6.     Osoby zapisane na Światowe Dni Młodych wpłacają przedpłatę 200 zł do najbliższego czwartku. Wpłata jest potwierdzeniem chęci wyjazdu na spotkanie młodych w Krakowie.

7.     Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz kwietniowy Miesięcznik Parafialny.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie.

Ewangelia według św. Jana