1.  Kalendarz liturgiczny:

• sobota – św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy

2. Spotkania duszpasterskie:

• Duszpasterstwo Młodych spotyka się w piątek po Mszy świętej o godz. 18:00
  • Straż Honorowa spotyka się w I piątek miesiąca po Mszy świętej o godz. 18:00 w salce nad zakrystią
  • Wspólnota Żywego Różańca spotyka się w I sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz. 8:30.

3.  Dzisiaj

• kolędowanie z dziećmi po Mszy świętej o godz. 10:30
  • kolędowanie z dziećmi z Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Siostry Serafitki na Mszy o godz. 12:00
  • zapraszamy małżeństwa sakramentalne do nowo powstających kręgów Domowego Kościoła. Szczegółowe informacje w zakrystii.
  • dobrowolna zbiórka do puszek na potrzeby związane z niesioną pomocą przez Caritas parafialną. BÓG zapłać za złożone ofiary.

4. Msza święta z nabożeństwem o umocnienie duchowe w poniedziałek o godz. 19:30.

5. Przypominamy, że do 15 lutego włącznie poniedziałkowe Msze święte o godz. 7:00 będą odprawiane w kościele parafialnym bowiem w kaplicy u sióstr trwają prace.

6. We wtorek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W naszym kościele Msze święte z pobłogosławieniem świec o godz. 7:00, 8:30, 16:30 (z udziałem dzieci z klas III), 18:00 a w Pierzchnie o godz. 16:00. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i wspomagamy zbiórką do puszek zgromadzenia klauzurowe. Dziękujemy jako Parafianie i Duszpasterze za dar obecności w naszej parafii Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, dla których upraszamy potrzebnych łask i opieki Matki Najświętszej.

7. Członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ oraz czcicieli Bożego Serca zapraszamy na Mszę świętą, którą odprawi w naszym kościele ks. Kazimierz Boryna – opiekun Straży Honorowej w dniu 04. 02. 2016r. tj. w czwartek o godz. 16:00. Po Eucharystii spotkanie w Domu Parafialnym.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota:

• czwartek: godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego następnie Godzina święta, prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; od godz. 16:00 Kościół Domowy; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca do Mszy świętej. Spowiadamy od godz. 17:00.
  • piątek: od godz. 8:30 ks. Proboszcz odwiedzi chorych z Panem Jezusem dlatego biuro parafialne będzie tego dnia nieczynne.

Spowiadamy od godziny 16:00 i zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:30. Od godz. 17:15 zapraszamy do spowiedzi młodzież.

W Pierzchnie: Spowiedź święta od godz. 15:00 a o godz. 16:00 Eucharystia

•  sobota: nabożeństwo I sobót wynagradzające Matce Najświętszej adoracją po Mszy o godz. 7:00, od g. 7:50 różaniec pokutny a następnie Msza święta o g. 8:30.

9. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:30 oraz w czwartek od godz. 9:30 do 11:00. We wtorek z racji święta oraz w I piątek miesiąca biuro nieczynne.

10. Zapowiadamy

• W niedzielę 7 lutego o godz. 12:00 pierwszą Mszę świętą w parafii odprawi Neoprezbiter Wojciech Woźny, który po Mszy udzieli błogosławieństwa
  • Żywy Różaniec zaprasza 8 lutego w poniedziałek od godz. 23:00 do 24:00 na Jerycho Różańcowe, które trwa od 2 do 9 lutego br. w kościele pw. św. Antoniego z Padwy u o. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu.
  • W niedzielę 14 lutego po Mszy o godz. 12:00 koncert w ramach przygotowań do 1050 rocznicy Chrztu Polski i spotkania na stadionie
  • W niedzielę 14 lutego na Mszy o godz. 18:00 rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych
  • Od 19 do 21 lutego w naszej parafii odbędzie się Kurs biblijny Uczniowie z Emaus, szczegóły na plakacie znajdującej się na tablicy ogłoszeń oraz w ulotkach dołączonych do prasy

11. Wszystkim Parafianom za dar obecności, ofiarowaną dobroć, podwiezienia, złożone ofiary (40310 zł) oraz za wspólną modlitwę i przyjęte błogosławieństwo Boże podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej, wspólnie z ks. Maciejem i o. Piotrem, wypowiadamy z serca płynące: DZIĘKUJEMY.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego oraz najnowszy numer na luty Miesięcznika Parafialnego.

13. Odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Irena Sawicka z Kórnika, pogrzeb odbył się w środę oraz śp. Andrzej Nowaczyk z Kórnika, pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Słowo Boże na umocnienie

I mówili: Czy nie jest to syn Józefa? Wtedy rzekł do nich: Z pewnością powiecie Mi to przysłowie: Lekarzu, ulecz samego siebie; dokonajże i tu w swojej ojczyźnie tego, co wydarzyło się, jak słyszeliśmy, w Kafarnaum.