1. Kalendarz liturgiczny
 • niedziela – Rocznica Poświęcenia własnego kościoła
 • poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych
 • wtorek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
 • czwartek – św. Karola Boromeusza
 1. Zapraszam na spotkania duszpasterskie w domu parafialnym w czwartek o godz. 19:00
 • Krąg Biblijny prowadzony przez ks. profesora Janusza Nawrota w auli na dole
 • Katechezy dla dorosłych /dla osób, które nie były u Sakramentu Bierzmowania na etapie gimnazjum lub szkoły podstawowej/ w sali na górze
 1. W niedziele
 • Holy Wins, czyli Korowód Świętych wyruszy dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10:30 z darem modlitwy z Kościoła na cmentarz prowadzi do zwycięstwa nasz ks. Prefekt Tomasz
 • Msza święta dedykowana Młodzieży i dla Wszystkich młodych duchem o 18:00
 • Za tydzień będzie można zaopatrzyć się w rogale świętomarcińskie a dzisiaj w powidła plebana
 1. Msza święta w intencji zmarłych, których pożegnaliśmy od listopada 2020 roku w najbliższy czwartek o godz. 18:00.
 1. Przed nami I czwartek, piątek, sobota miesiąca
 • I czwartek – Godzina Święta od 15:00 do 16:00 w kaplicy adoracji
 • I piątek odwiedziny chorych od g. 7:30
  • Spowiedź w kaplicy św. Stanisława od 15:00 do 16:00 i Msza
  • Spowiedź w kościele od 16:00 do 18:00 i Msza święta, po której adoracja i spotkanie modlitewne dla Arcybractwa Straży Honorowej
 • Nabożeństwo I sobót miesiąca w kościele w Kórniku od godz. 7:30: wystawienie, adoracja z medytacją, różaniec część chwalebna, okazja do spowiedzi świętej i Msza święta o godz. 8:30 a po różaniec część radosna
 • Nabożeństwo I sobót miesiąca w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie od godz. 17:15: wystawienie, adoracja z medytacją, różaniec wynagradzający, okazja do spowiedzi świętej i Msza święta o godz. 18:00.
 1. Sprawy dotyczące cmentarza
 • Przypominam, że przy cmentarzu od strony przedszkola przy parkingu w jednym miejscu /aby nie robić bałaganu na cmentarzu/ została umiejscowiona segregacja śmieci i odpadów z naszego cmentarza. Dlatego śmieci z terenu cmentarza zabieramy ze sobą do domu lub zgodnie z informacją znajdującą się na cmentarzu proszę o przenoszenie i segregowanie ich do wyznaczonych kontenerów umieszczonych przy cmentarzu od strony przedszkola przy parkingu. Na byłym miejscu składowania cmentarza planowane jest w swoim czasie postawienie zaplecza z toaletą. Dziękuję za okazaną pomoc i wsparcie Panom Burmistrzom oraz Radnym, dzięki którym Parafia będzie mogła przez najbliższe 10 lat korzystać w tej formie z użyczonego terenu
 • W związku z pojawiającymi się samowolami na cmentarzu informuję, iż w celu wycinki nasadzeń, postawienia nagrobka, czy innych prac należy zgłosić się osobiście do ks. proboszcza do biura parafialnego we wtorki od godz. 16:00 do 17:30
 • Przypominam, że na terenie naszego cmentarza nie ma zgody na utwardzanie terenu wokół grobu, stawiania ławeczek czy też robienia nasadzeń. Odstępy pomiędzy grobami służą nie do zagospodarowania lecz umożliwiają komunikację w przemieszczaniu się na naszym cmentarzu pomiędzy grobami. Dlatego przy okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych zwracam się z prośbą o usunięcie do końca roku wszelkich utrudnień komunikacyjnych pomiędzy grobami.
 • Z powodu przebudowy strony zostanie wyłączona wyszukiwarka cmentarna dlatego zgłaszane zmiany będą nanoszone po ponownym uruchomieniu.

 

 1. Biuro parafialne
 • Czynne tylko we wtorek od 16:00 do 17:30 w sprawach dotyczących cmentarza i narzeczonych

 

 1. Z racji zbliżających się: Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zapowiadam
 • 1 listopada w poniedziałek: spieszymy z darem modlitwy i pomocą materialną dla naszego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu po Mszach świętych w kościele o godz. 7:30, 9:00, 10:30 i w kaplicy św. Stanisława po godz. 10:15. Ostatnia Msza święta w ciągu dnia będzie na cmentarzu po procesji żałobnej z liturgicznymi modlitwami za zmarłych o godz. 14:00. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy świętej w kościele o godz. 12:00, 15:15 i 18:00.
 • 2 listopada we wtorek: Msze święte w kościele o godz. 7:00, 8:30, 18:00 a w kaplicy św. Stanisława o godz. 17:00.
 • Wymienianki jednorazowe 2 listopada we wtorek na cmentarzu po Mszy świętej
  o godz. 18:00 a w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie 14 listopada w niedzielę przed Mszą świętą o godz. 10:15
 • Mszę odpustową ku czci Wszystkich Świętych 7 listopada w niedzielę o godz. 12:00, której przewodniczyć będzie ks. Łukasz Słociński, duszpasterz od św. Matki Urszuli Ledóchowskiej z Dąbrówki
 1. Różaniec odmawiamy w ramach Parafialnej Nowenny Pompejańskiej:
 • tajemnice radosne do soboty o godz. 9:00, a w niedziele o godz. 8:30 UWAGA: 1.11 – 8:30; 11.11 – 8:00
 • tajemnice bolesne do piątku po Koronce o godz. 15:00 a w sobotę i niedzielę o godz. 14:30; UWAGA: 1.11 – 10:00; 11.11 – 9:30
 • tajemnice chwalebne do piątku i w niedzielę o godz. 17:30 a w sobotę o godz. 8:00; UWAGA: 1.11 po Mszy o godz.10:30; 11.11 po Mszy o g. 10:00
 • w kaplicy w Pierzchnie od poniedziałku do soboty o godz. 18:00 a w niedzielę i 1.11 o godz. 9:30.
 1. W naszej Parafii
 • Wznowiony został Punkt Konsultacji Parafialnych, który działa w środy w domu parafialnym, szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

  

 1. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki i Miesięcznik

 

 1. Biesiada u Wszystkich Świętych odbędzie się 20 listopada w sobotę w Domu Gościnnym Hedan. Zapisy z wpłatami dla osób chcących biesiadować w pojedynkę, parami lub w gronie znajomych i przyjaciół przyjmowane są w zakrystii.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Kobieta z Samarii powiedziała do Jezusa: Panie, widzę, że jesteś prorokiem.

Ewangelia według św. Mateusza