1. Kalendarz liturgiczny
 • Światowa Niedziela Misyjna
 • czwartek – św. app. Szymona i Judy Tadeusza
 • niedziela – Rocznica Poświęcenia własnego kościoła
 1. Spotkania duszpasterskie
 • zapraszam dorosłych na cykl katechez dla osób, które nie były u Sakramentu Bierzmowania na etapie gimnazjum lub szkoły podstawowej w czwartek 4 listopada o godz. 19:00 do domu parafialnego do sali na górze
 1. W przyszłą niedzielę
 • Zapraszam dzieci na Holy Wins Święty Zwycięża - Msza święta o godz. 10.30 a następnie przejście korowodu na nasz cmentarz. Zachęcam do przebrania się za ulubionego świętego oraz zabrania instrumentów.
 • Msza święta dedykowana Młodzieży i dla Wszystkich młodych duchem o godz. 18:00. Szczególnie zapraszam młodzież przygotowującą się do Bierzmowania

 1. Z okazji 20 lat restytucji Fundacji Zakłady Kórnickie zapraszam Wszystkich Parafian i Przyjaciół w najbliższy czwartek 28 października na otwarcie wystawy oraz na piknik przed naszym Zamkiem od godziny 15:00 do 17:00 a także na Mszę świętą o godz. 18:00, której przewodniczyć będzie ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.
 1. Sprawy dotyczące cmentarza
 • Przypominam, że przy cmentarzu od strony przedszkola przy parkingu w jednym miejscu /aby nie robić bałaganu na cmentarzu/ została umiejscowiona segregacja śmieci i odpadów z naszego cmentarza. Dlatego śmieci z terenu cmentarza zabieramy ze sobą do domu lub zgodnie z informacją znajdującą się na cmentarzu proszę o przenoszenie i segregowanie ich do wyznaczonych kontenerów umieszczonych przy cmentarzu od strony przedszkola przy parkingu. Na byłym miejscu składowania cmentarza planowane jest w swoim czasie postawienie zaplecza z toaletą. Dziękuję za okazaną pomoc i wsparcie Panom Burmistrzom oraz Radnym, dzięki którym Parafia będzie mogła przez najbliższe 10 lat korzystać w tej formie z użyczonego terenu
 • W związku z pojawiającymi się samowolami na cmentarzu informuję, iż w celu wycinki nasadzeń, postawienia nagrobka, czy innych prac należy zgłosić się osobiście do ks. proboszcza do biura parafialnego we wtorki od godz. 16:00 do 17:30
 • Przypominam, że na terenie naszego cmentarza nie ma zgody na utwardzanie terenu wokół grobu, stawiania ławeczek czy też robienia nasadzeń. Odstępy pomiędzy grobami służą nie do zagospodarowania lecz umożliwiają komunikację w przemieszczaniu się na naszym cmentarzu pomiędzy grobami. Dlatego przy okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych zwracam się z prośbą o usunięcie do końca roku wszelkich utrudnień komunikacyjnych pomiędzy grobami.
 • W minionym tygodniu zostały zrobione zdjęcia grobów na naszym cmentarzu w ramach kontynuacji prac związanych z budową strony parafialnej, na której w najbliższym czasie zostanie zawieszona do odwołania wyszukiwarka cmentarna. Wszelkie zgłaszane zmiany będą nanoszone po ponownym uruchomieniu.

 

 1. Biuro parafialne
 • Przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok do 31 sierpnia 2021 r., Przypominam, że za naszych zmarłych modlimy się w ciągu roku podczas wymienianek rocznych w ramach Mszy świętej od listopada do października w kościele /w 3. piątki miesiąca o 18:00/ a w kaplicy /w 1. piątki miesiąca o 16:00/
 • Wymienianki (wypominki, zaduszki) jednorazowe z ofiarą składamy w biurze lub do wystawionej na środku kościoła skarbony do 2 listopada włącznie
 • Będzie nieczynne: 1, 5, 9 i 30 listopada

 

 1. Z racji zbliżających się: Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zapowiadam
 • 1 listopada w poniedziałek: Msze święte w kościele o godz. 7:30, 9:00, 10:30, w kaplicy św. Stanisława o godz. 10:15 oraz na cmentarzu po procesji żałobnej z liturgicznymi modlitwami za zmarłych o godz. 14:00. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy świętej w kościele o godz. 12:00, 15:15 i 18:00.
 • 2 listopada we wtorek: Msze święte w kościele o godz. 7:00, 8:30, 18:00, w kaplicy św. Stanisława o godz. 17:00.
 • Wymienianki jednorazowe 2 listopada we wtorek na cmentarzu po Mszy świętej o godz. 18:00 a w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie 14 listopada w niedzielę przed Mszą świętą o godz. 10:15
 • Mszę odpustową ku czci Wszystkich Świętych 7 listopada w niedzielę o godz. 12:00, której przewodniczyć będzie ks. Łukasz Słociński, duszpasterz od św. Matki Urszuli Ledóchowskiej z Dąbrówki
 1. Różaniec odmawiamy w ramach Parafialnej Nowenny Pompejańskiej:
 • tajemnice radosne do soboty o godz. 9:00, a w niedziele o godz. 8:30 UWAGA: 1.11 – 8:30; 11.11 – 8:00
 • tajemnice bolesne do piątku po Koronce o godz. 15:00 a w sobotę i niedzielę o godz. 14:30; UWAGA: 1.11 – 10:00; 11.11 – 9:30
 • tajemnice chwalebne do piątku i w niedzielę o godz. 17:30 a w sobotę o godz. 8:00; UWAGA: 1.11 po Mszy o godz.10:30; 11.11 po Mszy o g. 10:00
 • w kaplicy w Pierzchnie od poniedziałku do soboty o godz. 18:00 a w niedzielę i 1.11 o godz. 9:30.
 1. Zapowiadam w naszej Parafii
 • wznowienie Punktu Konsultacji Parafialnych w domu parafialnym od środy 27 października, szczegóły na plakacie
 • Mszę świętą Hubertowską pod patronatem Zarządu Oddziału Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu w najbliższą sobotę 30 października o godz. 11:00, której będzie przewodniczył kapelan myśliwych ks. Jan Słowiński

 

 1. Przypominam, że
 • trwa pandemia i w kościele obowiązują min. założone maseczki i dezynfekcja dłoni
 • transmisję Mszy świętej o godz. 9:00 można znaleźć na parafialnym YT.

  

 1. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i Miesięcznik

 

 1. Planowana Biesiada u Wszystkich Świętych odbędzie się 20 listopada w sobotę w Domu Gościnnym Hedan. Zapisy z wpłatami dla osób chcących biesiadować w pojedynkę, parami lub w gronie znajomych i przyjaciół przyjmowane są w zakrystii.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bronisława Frąckowiaka z Pierzchna, pogrzeb w środę o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie
  a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen. 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

A Jezus przemówił do niego: Co chcesz, abym ci uczynił? Powiedział Mu niewidomy: Rabbuni, żebym przejrzał. Jezus mu rzekł: Idź, twoja wiara cię uzdrowiła. Natychmiast przejrzał i szedł za Nim drogą.

Ewangelia według św. Marka