• wtorek – św. Bartłomieja, apostoła
  • piątek – św. Moniki
  • sobota – św. Augustyna

1. Dzisiaj
  • Żegnamy naszego Wielebnego ks. Łukasza, któremu dziękuję nade wszystko za bycie kapłanem. Dziękuję za troskę duszpasterską okazywaną w opiece i prowadzeniu Kręgów Szensztackich, Kręgu Domowego Kościoła oraz Parafialnego Zespołu Liturgicznego, z którym byłeś zatroskany o wyposażenie i piękno naszej świątyni w ciągu roku duszpasterskiego. Dziękuję za opiekę i przygotowywanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania oraz katechizację w Zespole Szkół w Kórniku. Drogi ks. Łukaszu dziękuję za sprawowane sakramenty oraz za każde nabożeństwo i za Twoją miłość do Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej, przy Której będziemy o Tobie pamiętać. Dziekuję za dar duchowy wpisujący się w historię naszej parafii jakim jest Nowenna do Matki Bożej i pieśni ku Jej czci Twojego autorstwa. Dobrze, że Pan BÓG postawił Ciebie w naszej Rodzinie Parafialnej u Wszystkich Świętych w Kórniku i niech BÓG Ojciec i Syn i Duch Święty Tobie błogosławi w kolejnej Parafii u św. Urszuli Ledóchowskiej w Dąbrówce.

1. Za tydzień
  • Podczas Mszy świętych powitamy ks. Tomasza Tarczyńskiego, który rozpocznie pracę duszpasterską jako wikariusz w naszej Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku od najbliższej środy

1. Przypominam, że Pielgrzymka harcerska do Częstochowy na Jasną Górę wyruszy w piątek 27 sierpnia o godz. 6:00 z parkingu przy domu parafialnym.

1. Zapraszam rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej, która odbędzie się w sobotę 11 września o godz. 12:00, do naszej kaplicy na
  • Próbę w sobotę 4 września 2021 o godz. 19:00
  • Mszę święta w niedzielę o godz. 10:15 /dzieci przynoszą gromnicę do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych/.

1. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego zapraszam rodziców, dzieci oraz młodzież na Mszę świętą i spotkanie dotyczące poszczególnych etapów rozwoju duchowego
  • Przedszkola i klasy I w niedzielę 5 września o godz. 15:15 proszę o zabranie worków i tornistrów z przyborami do poświęcenia
  • Klasy II i III w niedzielę 5 września o godz. 10:30
  • Klasy IV, V i VI w środę 1 września o godz. 18:00
  • Kandydaci do Bierzmowania z klas VII w czwartek 2 września 2021r. o godz. 18:00
  • Kandydaci do Bierzmowania z klas VIII w piątek 3 września 2021r. o godz. 18:00
  • Uczniowie i Kandydaci do Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych w niedzielę 5 września o godz. 18:00. Młodzież ma przystąpić do Bierzmowania w środę 13 października o godz. 17:00 a Sakramentu udzieli im J.E. ks. bp Grzegorz Balcerek.

1. Msza dziękczynna za żniwa w ramach dożynek parafialnych zostanie odprawiona w sołectwie Dziećmierowo w sobotę 4 września o godz. 14:00.

1. Biuro parafialne czynne na czas wakacji do 3 września
  • poniedziałek od 16:00 do 17:30 /dla narzeczonych, sakramenty i cmentarz/
  • piątek od 9:30 do 11:00 /sakramenty i cmentarz/.

1. W związku z planowanym uaktualnieniem cmentarnej bazy zdjęć proszę o zrobienie porządków na naszym cmentarzu. Na przełomie sierpnia
    i września będą robione zdjęcia wszystkich grobów.

1. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Miesięcznik Parafialny oraz sierpniowe wydanie czasopisma Tota Tua.

W synagodze w Kafarnaum Jezus powiedział: Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.

Ewangelia według św. Jana