• poniedziałek – św. Benedykty od Krzyża, patronki Europy
  • sobota – św. Maksymiliana Marii Kolbego
  • niedziela – Wniebowzięcie NMP

1. Dzisiaj
  • Dobrowolna zbiórka w ramach parafialnej inicjatywy Wspólnie Ratujemy Kolegiatę. BÓG zapłać za składane ofiary na rzecz uregulowania zobowiązań finansowych tegorocznych prac: dokończenia drugiej baszty i zewnętrznej ściany prezbiterium.
  1. Wyjazd na Pielgrzymkę do Sanktuariów: MB w Tursku, św. Józefa
    w Kaliszu, MB w Debe z wprowadzeniem relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz rezerwat archeologiczny w Kaliszu w najbliższą sobotę o godz. 8:00 z przed Kościoła, są jeszcze miejsca.

1. Za tydzień
  • Msze święte z błogosławieństwem ziół i kwiatów o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 20:30
  • Bukiety Matki Bożej Zielnej przed Mszą świętą będzie rozprowadzał Parafialny Zespół Caritas na dzieła miłosierdzia.

1. Za dwa tygodnie 22 lipca w niedzielę
  • Podczas Mszy świętych będziemy żegnali naszego Wielebnego
    Łukasza. Mszę świętą o godz. 12:00 za dar posługi ks. Łukasza
    w naszej rodzinie parafialnej odprawi ks. proboszcz a pożegnalną Mszę świętą o godz. 18:00 w intencji Parafian i Przyjaciół odprawi ks. Łukasz.

1. Biuro parafialne czynne na czas wakacji do 3 września
  • poniedziałek od 16:00 do 17:30 /dla narzeczonych, sakramenty i cmentarz/
  • piątek od 9:30 do 11:00 /sakramenty i cmentarz/.
  1. W związku z planowanym uaktualnieniem cmentarnej bazy zdjęć proszę o zrobienie porządków na naszym cmentarzu. Na przełomie sierpnia
    i września będą robione zdjęcia wszystkich grobów.
  1. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zachęca do włączenia się w akcję Tornister Pełen Uśmiechów, której celem jest wsparcie dzieci z Diecezji Grodzieńskiej na Białorusi. Zbiórka w kościele i w kaplicy w Pierzchnie
    potrwa jeszcze do przyszłej niedzieli tj. do 15 sierpnia.
  2. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Miesięcznik Parafialny oraz sierpniowe wydanie czasopisma Tota Tua.

"Nie szemrajcie między sobą! Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go
nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym.
Napisane jest u Proroków: „Oni wszyscy będą uczniami Boga”.

Ewangelia według św. Jana