1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – św. Joachima i Anny, rodziców NMP
 • środa – św. Charbela Makhlufa
 • czwartek – św. Marty
 • sobota – św. Ignacego z Loyoli

 

 1. Dzisiaj
 • Żegnamy organistę Grzegorza Świergiela, który złożył rezygnację z powodu podjęcia funkcji organisty w Parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Swarzędzu. Panu Grzegorzowi dziękuję w imieniu naszej Parafii za 7. letnią współpracę i pomoc w pielęgnowaniu muzyki kościelnej w kościele parafialnym w Kórniku i w kaplicy filialnej w Pierzchnie: BÓG zapłać
 • Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Kórniku kończy Drugi Konkursu Ofert na dzierżawę gruntów parafialnych. Zainteresowani dzierżawą mogą w zakrystii po Mszy świętej pobrać specyfikację wraz z regulaminem
 • Dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie, których pragniemy wesprzeć modlitwą oraz dobrowolną ofiarą po Mszach świętych. Błagajmy wspólnie Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym, Ciebie prosimy…

 

 1. Za tydzień
 • Odpust zupełny Porcjunkuli i będzie można uzyskać jeden raz dla siebie lub dla zmarłego w niedzielę 1 sierpnia od godz. 12.00 do poniedziałku 2 sierpnia do godz. 24.00 za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca.

 

 1. Biuro parafialne czynne na czas wakacji do 3 września
 • poniedziałek od 16:00 do 17:30 /dla narzeczonych, sakramenty i cmentarz/
 • piątek od 9:30 do 11:00 /w sprawach sakramentów/.

 

 1. Zapraszam naszych Parafian i Chętnych z poza Parafii na
 • Pielgrzymkę do Lichenia wyjazd z parkingu przy domu parafialnym jutro
  w poniedziałek o godz. 6:00,
 • Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu z Arcybractwem Straży Honorowej NSPJ 14 sierpnia 2021r. o godz.8:00 – zapisy i wpłaty w zakrystii
 • Wyjazd formacyjny ze Wspólnotą BOGU Bliscy do Górki Klasztornej od 17-19 września 2021r. – zapisy i wpłaty w zakrystii
 • Pielgrzymkę do Włoch od 6-13 września 2021r. plan do zabrania z zakrystii.

 

 1. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zachęca do włączenia się akcję Tornister Pełen Uśmiechów, której celem jest wsparcie dzieci z Diecezji Grodzieńskiej
  na Białorusi. Zbiórka w naszej Parafii potrwa do 15 sierpnia 2021r.

 

 1. Zachęcam do prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś

Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego, czyli Tyberiadzkiego.
Szedł za Nim wielki tłum, bo oglądano znaki, jakie czynił dla tych, którzy chorowali. Jezus wszedł na wzgórze i usiadł tam ze swoimi uczniami. 

Ewangelia według św. Jana