• poniedziałek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
  • czwartek – św. Bonawentury
  • piątek – NMP z Góry Karmel

1. Dzisiaj
  • Po Mszach świętych dobrowolna zbiórka w ramach inicjatywy Wspólnie Ratujemy Kolegiatę. BÓG zapłać za złożone ofiary.

1. Jutro
  • Z okazji Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej zapraszam na Mszę świętą o godz. 18:00 do Parafii św. Wojciecha w Kórniku-Bninie
  1. Nowenna do Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej w środę po Mszy świętej o godz. 18:00.

1. Spotkania duszpasterskie zgodnie z planem pracy rocznej a ponadto
  • Nauka przed Chrztem świętym w kościele tylko 22 lipca 2021r.
    po Mszy świętej i nabożeństwie o godz. 18:00 /dotyczy rodziców
    i chrzestnych chrzczonych dzieci po 22 lipca do 4 września 2021r./.

1. Biuro parafialne czynne na czas wakacji od 28 czerwca do 3 września
  • poniedziałek od 16:00 do 17:30 /dla narzeczonych, w sprawach sakramentów i cmentarza/
  • piątek od 9:30 do 11:00 /w sprawach sakramentów/.

1. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zachęca do włączenia się
    w kolejną edycję akcji Tornister Pełen Uśmiechów, której celem jest wsparcie uczniów z ubogich rodzin poprzez przekazanie im wyprawek szkolnych. W tym roku wspieramy najmłodszych z Diecezji Grodzieńskiej na Białorusi. Dlatego przy figurze św. Antoniego pojawił się kosz, w którym Parafianie i Przyjaciele mogą zostawić przybory. Przydadzą się: plecaki, kredki, mazaki, farbki, plastelina, linijki, gumki, długopisy, ołówki, zeszyty, bloki oraz inne przybory przydatne każdego dnia w szkole. Zbiórka potrwa do 15 sierpnia 2021r.

2. Zapraszam do pielgrzymowania Parafian i Wszystkich chętnych
    spoza Parafii
  • Do Lichenia w poniedziałek 26 lipca 2021r. – zapisy w zakrystii
  • Pragniemy zorganizować Pielgrzymkę do Włoch od 6-13.09.2021r. Pierwsze spotkanie organizacyjne w kościele odbędzie się
    w najbliższą środę 14 lipca 2021r. po Mszy świętej godz. 18:45.

1. Parafialna Rada Ekonomiczna informuje, że został odwołany, czyli unieważniony Konkurs Ofert na dzierżawę gruntów rolnych (ogłoszony 02.05.2021r.) zgodnie z regulaminem Konkursu. Jednocześnie PRE rekomenduje ogłoszenie nowego Drugiego Konkursu Ofert
    na dzierżawę gruntów ze specyfikacją gruntów należących do Parafii
    i regulaminem. W związku z tym informuję zainteresowanych dzierżawą gruntów parafialnych, że zostanie ogłoszony Drugi Konkurs Ofert podczas ogłoszeń duszpasterskich za tydzień w niedzielę 18 lipca 2021r. Po Mszy świętej będzie możliwość zabrania z zakrystii regulaminu i specyfikacji celem przystąpienia do Drugiego Konkursu Ofert. Szczegóły za tydzień.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz najnowszy wakacyjny Miesięcznik Parafialny.

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Jędryka
    z Kórnika. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch (...) Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

Ewangelia według św. Marka