• wtorek – św. Jadwigi, królowej
  • piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • sobota – Niepokalanego Serca NMP

1. Dzisiaj
  • na zakończenie Misji Parafialnej wspólnie z Rodziną Parafialną dziękuję o. Wojciechowi i Przemysławowi za ten czas: BÓG zapłać. Wyrazem naszej osobistej wdzięczności będzie możliwość złożenia ofiary przed kościołem i kaplicą
  • pragnę podzielić się radością, że Panie Malwina i Marzena oraz Pan Andrzej zostali ustanowieni Lektorami, ponadto Pani Marzena i Pan Andrzej zostali ustanowieni Psałterzystami. Gratuluję Parafianom i życzę wspomnianym światła Ducha Świętego.
  • spotkanie dla wszystkich ustanowionych lektorów i psałterzystów w środę po procesji ok. godz. 19:00.

1. Jutro w I poniedziałek miesiąca Msza święta o godz. 19:30
    z nabożeństwem o umocnienie duchowe. Proszę przynieść ze sobą wodę, sól, olej i świece. W czasie wakacji w I poniedziałek miesiąca Msza święta z nabożeństwem o godz. 19:30: 5 lipca i 2 sierpnia.
  1. Trwa oktawa Bożego Ciała procesje z nabożeństwem czerwcowym
  • W niedzielę po Mszy świętej o godz. 10:30
  • Od poniedziałku do czwartku po Mszy o godz. 18:00

1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 7:00, 8:30 i 18:00 z procesją do krzyża przy LO gdzie odmówimy Litanie do NSPJ i odnowimy Akt poświęcenia Narodu NSPJ. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

1. Za tydzień w niedzielę
  • Dobrowolna zbiórka na szkoły katolickie i KUL po Mszach świętych przed kościołem i kaplicą
  • Jubileusz 60 lecia kapłaństwa ks. profesora Zbigniewa Teinerta podczas Mszy świętej o godz. 12:00, na której homilię wygłosi ks. dr Rafał Rybacki, Kustosz Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu.

1. Biuro parafialne
  • Czynne do 25 czerwca 2021r.:
    • poniedziałek od 16:00 do 17:30 /w sprawach sakramentów i cmentarza/
    • wtorek od 16:00 do 17:30/dla narzeczonych i w sprawach cmentarza/
    • piątek od 9:30 do 11:00 /w sprawach sakramentów/
  • Czynne na czas wakacji (od 28 czerwca 2021r. do 03 września 2021r.):
    • poniedziałek od 16:00 do 17:30 /dla narzeczonych, w sprawach sakramentów i cmentarza/
    • piątek od 9:30 do 11:00 /w sprawach sakramentów/
  • Nieczynne na czas wakacji (od 28 czerwca 2021r. do 03 września 2021r.)
    • wtorki oraz w I piątki miesiąca lipca, sierpnia i września

1. Zapowiadam zakończenie roku szkolnego i katechetycznego
    dla rodziców i dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i młodzieży według następującego planu:
  • przedszkola i 0 w środę /14 czerwca/ na godz. 16:30
  • klasy 1 w niedzielę /20 czerwca/ na godz. 10:30
  • klasy 2 w niedzielę /20 czerwca/ na godz. 15:15
  • klasy 3 i 4 w niedzielę /13 czerwca/ na godz. 10:30
  • klasy 5 i 6 w niedzielę /13 czerwca/ o godz. 15:15
  • młodzież z klas 7, 8 i starsi w niedzielę /20 czerwca/ o godz. 20:30

1. Nasza Parafia organizuje konkurs plastyczny na rysunek zatytułowany: Nasze jezioro w oczach dziecka. Konkurs jest otwarty dla Wszystkich chętnych. Prace w formacie A4, podpisane imieniem i nazwiskiem z numerem telefonu kontaktowego, wykonane dowolną techniką. Prace można dostarczyć: osobiście /przed lub po każdej Mszy świętej do zakrystii Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku/ lub przesyłać skan na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do najbliższego czwartku /10 czerwca 2021r./. Rozwiązanie konkursu w sobotę 12 czerwca 2021 w Godzinie Miłosierdzia około godz. 15:30. Zapraszam do udziału w konkursie.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik Parafialny.

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Newelską z Kórnika i śp. Stefana Łakomy z Kórnika. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie
    a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Jeśli jakieś królestwo jest wewnętrznie skłócone,
takie królestwo nie może się ostać.
I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać.

Ewangelia według św. Marka