• poniedziałek – NMP, Matki Kościoła

• W niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:00
  • Od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o godz. 18:00

1. Dzisiaj
  • Wczesna I Komunia święta o godz. 13:30 a Biały Tydzień od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 za wyjątkiem wtorku,
    w sobotę pielgrzymka do Tulec, zakończenie w niedzielę na Mszy świętej o godz. 15:15
  • Akatyst, czyli hymn ku czci Bogarodzicy po Mszy świętej o godz. 20:30.

1. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego, czyli święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7:00, 8:30, 16:30 i 18:00.

1. We wtorek młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania
  • Grupa I o godz. 16:30 a grupa II o godz. 18:00
  • Obowiązują limity i za wyjątkiem osób mających intencję na Mszy o godz. 18:00 będą uczestniczyli tylko kandydaci do Bierzmowania ze świadkami. Proszę Parafian o udział we Mszy świętej o godz. 7:00 lub 8:30. Dziękujemy za zrozumienie.

1. Biuro parafialne w tym tygodniu
  • Nieczynne w poniedziałek ze względu na święto a we wtorek ze względu na Bierzmowanie
  • Czynne tylko w piątek od godz. 9:30 do 11:00

1. Misje Parafialne rozpoczniemy w sobotę 29 maja br. czuwaniem modlitewnym o godz. 17:15 w naszym Kościele Parafialnym
    u Wszystkich Świętych. Plan znajdziemy w Miesięczniku Parafialnym lub jest do zabrania z tyłu Kościoła. Przy okazji dziękuję osobom, które pomogły w odnowieniu krzyża misyjnego przed kościołem i kaplicą, dziękuję za pomoc w dostarczeniu zaproszeń do Parafian oraz za dar modlitwy w intencji Misji

1. Zapraszam dzieci ze Szkoły Podstawowej z Kórnika i ze Szczodrzykowa wraz z rodzicami na rekolekcje w ramach misji Parafialnej z Ojcami Misjonarzami, podczas których odbędą się spotkania, na których będą poruszane też sprawy dotyczące sakramentów świętych I Komunii i Bierzmowania:
  • Pierwsze spotkanie za tydzień w niedzielę /30 maja/:
    • klasy 1, 2, 3 na godz. 10:30
    • klasy 4, 5, 6 na godz. 13:30
    • dzieci przedszkolne, 0 i dzieci wczesno komunijne na godz. 15:15
    • młodzież z klas 7, 8 i starszą o godz. 20:30
  • Na drugie spotkanie w tygodniu zapraszam:
    • przedszkola i 0 w poniedziałek /31 maja/ na godz. 16:30
    • klasy 1 w poniedziałek /31 maja/ na godz. 18:00
    • Uwaga klasy 2 we wtorek /1 czerwca/ na godz. 18:00
    • Uwaga klasy 3 we wtorek /1 czerwca/ na godz. 16:30
    • klasy 4 z okazji rocznicy I Komunii świętej w środę /2 czerwca/ na godz. 16:30, a od godz. 16:00 okazja do Spowiedzi świętej
    • klasy 5 i 6 w środę /2 czerwca/ o godz. 18:00
    • klasy 7 w piątek /4 czerwca/ o godz. 16:30
    • klasy 8 w piątek /4 czerwca/ o godz. 18:00
  • Zakończenie rekolekcji w niedzielę /6 czerwca/ dla:
    • klas 1, 2, 3 na godz. 10:30
    • klas 4, 5, 6 na godz. 13:30
    • dzieci przedszkolne, 0 i dzieci wczesno komunijne na godz. 15:15
    • młodzieży z klas VII, VIII i starszą o godz. 20:30
  1. Nasza Parafia organizuje konkurs plastyczny na rysunek zatytułowany: Nasze jezioro w oczach dziecka. Konkurs jest otwarty dla mieszkańców naszej gminy. Prace w formacie A4, podpisane imieniem i nazwiskiem z numerem telefonu kontaktowego, wykonane dowolną techniką należy dostarczyć osobiście przed lub po każdej Mszy świętej do zakrystii Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku, ul. Średzka 1. do 6 czerwca 2021r. Rozwiązanie konkursu 12 czerwca w sobotę. Zapraszam do udziału w konkursie.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik Parafialny z planem Misji parafialnej.

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ewę Łakomy z Kórnika, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10:30. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy przyjdzie Paraklet,

którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi,
On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

Ewangelia według św. Jana