• czwartek – św. Bernardyna ze Sieny

• Od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o godz. 18:00

1. Dzisiaj
  • Dobrowolna zbiórka w ramach Wspólnego Ratowania Kolegiaty
  1. Kandydaci do Bierzmowania przygotowywani przez ks. Łukasza mają swoje spotkanie w czwartek po nabożeństwie majowym ok.18:45.

1. W sobotę
  • Msza królewska Kórnicko Bnińskiego Bractwa Kurkowego im. ks. Szczepana Janasika w podziękowaniu za królestwo króla Zdzisława Jakubowskiego
    z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej dla całego Bractwa i o niebo dla zmarłych Braci i śp. Mieczysławy Matelskiej
  • Wielbienie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego będzie prowadzone przez Wspólnotę BOGU Bliscy po Mszy świętej o godz. 18:00.

1. Wczesna I Komunia święta
  • W sobotę Spowiedź święta o godz. 9:30
  • W niedzielę na Mszy świętej o godz. 13:30

1. Misje Parafialne rozpoczniemy w sobotę 29 maja br. czuwaniem modlitewnym o godz. 17:15 w naszym Kościele Parafialnym u Wszystkich Świętych. Plan znajdziemy w Miesięczniku Parafialnym lub jest do zabrania z tyłu Kościoła. Prosimy o pomoc w dostarczeniu planu Misji do Sąsiadów w Dziećmierowie, Mościenicy, Runowie, Skrzynkach, Szczodrzykowie, Trzebisławkach. Dziękuję za pomoc Parafianom, którzy dostarczyli plany w Kórniku, Kromolicach i Pierzchnie.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik Parafialny.

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bernadetę Duda ze Szczodrzykowa. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie».

Ewangelia według św. Marka