• niedziela – Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza

1. Dzisiaj
  • Nabożeństwo z modlitwą do św. Szarbela dzisiaj po Mszy świętej o godz. 15:15
  • Gościmy w naszej Parafii p. Mariusza, który zachęca nas do włączenia się w dobro działania w postawie maryjnego zaufania Panu BOGU

1. Nabożeństwa majowe
  • W sobotę po Mszy świętej o godz. 18:00
  • W niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:00
  1. Od przyszłej niedzieli
  • Msza święta o godz. 20:30 /do niedzieli 29 sierpnia/
  • Nie będzie Mszy świętej o godz. 18:00 /od 2 maja do 29 sierpnia/

1. I Komunia święta 2021r.
  • W związku z przedłużonymi obostrzeniami podstawowe grupy idące do I Komunii 1 i 8 maja 2021r. zostają podzielone na mniejsze grupy według następującego podziału:
  • 30 kwietnia/1 maja 2021r.
    • grupa A Spowiedź święta w piątek 30 kwietnia o godz. 16:00
      a Msza święta I Komunii w sobotę 1 maja o godz. 11:15
    • grupa B Spowiedź święta w piątek 30 kwietnia o godz. 17:00
      a Msza święta I Komunii w sobotę 1 maja o godz. 9:45
    • grupa C Spowiedź święta od godz. 12:30 i Msza święta I Komunii
    • grupa D Spowiedź święta od godz. 14:00 i Msza święta I Komunii
  • 8 maja 2021r.
    • grupa E Spowiedź święta od godz. 10:30 i Msza święta I Komunii
    • grupa F Spowiedź święta od godz. 12:00 i Msza święta I Komunii
    • grupa G Spowiedź święta od godz. 13:30 i Msza święta I Komunii
  • Rodziców, rodzeństwo, gości i przyjaciół proszę, aby wyspowiadali się wcześniej.

1. Dobro pomocy
  • Punkt Parafialnych Konsultacji Psychologicznych dla dorosłych już działa w ramach indywidualnych spotkań z psychologiem, szczegóły w gablocie ogłoszeń.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz najnowszy Modlitewnik 5 minut z BOGIEM.

1. Nasi Organiści poinformowali mnie /Księdza Proboszcza/ o decyzji zakończenia współpracy z Parafią. Pożegnamy pana Jarosława Nowaka, długoletniego organistę w kaplicy w Pierzchnie, podczas odpustu św. Stanisława, biskupa i męczennika, czyli 8 maja w sobotę o godz. 19:00. Pożegnamy pana Grzegorza Świergiela w 584. rocznicę powstania naszej Parafii, czyli 4 sierpnia w środę o godz. 18:00. Jednocześnie pan Grzegorz zapewnił, że wypełni zobowiązania dotyczące przyjętych ślubów. Pan Franciszek Nowak nie żegna się z nami jednak zrezygnował z tak intensywnego wsparcia jak dotychczas. Jednocześnie pan Franciszek zapewnił, że będzie nas wspierał w miarę swoich możliwości.

1. Za tydzień w niedzielę 2 maja 2021r. Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Kórniku ogłosi Konkurs ofert na dzierżawę gruntów.

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bogdana Mostowskiego z Dziećmierowa i śp. Mirosławę Fludra z Kórnika pogrzeb w poniedziałek o godz. 14:30. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca.

Życie moje oddaję za owce.

Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni.

I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego,

i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz.

Ewangelia według św. Jana