• niedziela – Niedziela Słowa Bożego

1. Dzisiaj
  • Dobrowolna zbiórka przed kościołem i kaplicą w ramach inicjatywy parafialnej Wspólnie Ratujemy Kolegiatę. Dziękuję za ofiary, które zostaną przeznaczone w kościele na ratowanie Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa a w kaplicy na czekające nas prace w zakrystii
  • Spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej na Mszy świętej o godz. 12:00 dla wszystkich dzieci idących
    1 maja 2021 r. a na Mszy świętej o godz. 15:15 dla wszystkich dzieci idących 8 maja 2021 r.

1. I Komunia święta 2021r.
  • W związku z przedłużonymi obostrzeniami podstawowe grupy idące do I Komunii 1 i 8 maja 2021r. zostają podzielone na mniejsze grupy według następującego podziału:
  • 1 maja 2021r.
    • grupa A Spowiedź święta od godz. 9:30 i Msza święta I Komunii
    • grupa B Spowiedź święta od godz. 11:00 i Msza święta I Komunii
    • grupa C Spowiedź święta od godz. 12:30 i Msza święta I Komunii
    • grupa D Spowiedź święta od godz. 14:00 i Msza święta I Komunii
  • 8 maja 2021r.
    • grupa E Spowiedź święta od godz. 10:30 i Msza święta I Komunii
    • grupa F Spowiedź święta od godz. 12:00 i Msza święta I Komunii
    • grupa G Spowiedź święta od godz. 13:30 i Msza święta I Komunii
  • Rodziców, rodzeństwo, gości i przyjaciół proszę, aby wyspowiadali się wcześniej.
  1. Dobro pomocy
  • Punkt Parafialnych Konsultacji Psychologicznych dla dorosłych w ramach indywidualnych spotkań z psychologiem rusza od najbliższej środy, szczegóły w gablocie ogłoszeń.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, jest też możliwość zaopatrzenia się na maj w modlitewnik 5 minut
    z BOGIEM.

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych Parafian: śp. Macieja Nowak z Kórnika, śp. Janinę Sobkowiak z Kórnika, śp. Stanisława Borowiaka z Kórnika, pogrzeb w środę o 11:30 na cmentarzu Krzyża świętego w Gnieźnie, śp. Alinę Mitew z Kórnika, śp. Jana Krupka
    ze Szczodrzykowa, śp. Adelę Franczak z Kórnika, pogrzeb we wtorek o godz. 11:15. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

1. Misja parafialna przed nami. Już od 29 maja do 6 czerwca br. będziemy przeżywali czas ożywienia i umocnienia wiary w naszej Rodzinie parafialnej. Dlatego kieruję teraz do obecnych słowo prośby: Kochana Siostro i Ciebie Drogi Bracie proszę zabierz ze sobą przynajmniej 4 obrazki z wizerunkiem św. Stanisława, biskupa i męczennika. Z tyłu obrazka znajduje się modlitwa do odmówienia której zapraszam Ciebie a poprzez Ciebie kolejnych parafian związanych z Tobą poprzez zamieszkanie, więzy rodzinne czy też relacje przyjaźni lub sąsiedztwo. Od kilku tygodni Wspólnota Żywego Różańca modli się o udane Misje. Co to znaczy, aby dzięki Tobie Kochana Siostro i dzięki Tobie Drogi Bracie powrócili do Pana BOGA i Rodziny Kościoła nasi Bracia i Siostry nie chodzący do Kościoła, poszukujący, zagubieni i zamknięci na Pana BOGA. Proszę w imię Jezusa Chrystusa zaproś ich na Misje Parafialną i poproś o modlitwę za naszą Parafię Wszystkich Świętych w Kórniku i za cały Kościół. Ponadto jako przygotowanie do tego czasu pragniemy odnowić w maju nasze krzyże misyjne znajdujące się przy kościele w Kórniku i kaplicy w Pierzchnie. Dlatego chętnych do pomocy proszę o zgłaszanie się dzisiaj po Mszy świętej do zakrystii /za tydzień zostanie podany termin działania/. Ponadto znany nam ojciec misjonarz Przemysław wspólnie z osobami wspierającymi z naszej Parafii będą zapraszali wszystkich Parafian tak osobiście poprzez zaniesienie zaproszeń w formie ulotek do naszych domów w sobotę 8 maja 2021r. Może będzie to chwila okazji do porozmawiania o sprawach wiary. Raz jeszcze wszystkim Wam Kochani dziękuję za modlitwę i dar pomocy w ofiarowaniu obrazków, odnowieniu krzyży misyjnych, pomocy w rozniesieniu zaproszeń na czekającą nas Misję Parafialną od 29 maja do 6 czerwca.

„Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał
i trzeciego dnia zmartwychwstanie;
w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy.
Wy jesteście świadkami tego”.