1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby BÓG, który wybrał Rodzinę, jako miejsce swojego przebywania, zamieszkał w Waszych Rodzinach. Prosimy wspólnie Boże Dziecię, by nam błogosławiło darem zdrowia, łaską pokoju, wzajemną życzliwością oraz miłością mocną, wiarą niezachwianą i nadzieją do końca, aby w naszych rodzinach był zawsze obecny Pan Jezus.

2. Kalendarz liturgiczny:

• czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia
  • piątek – Boże Narodzenie (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)
  • sobota – św. Szczepana, pierwszego męczennika (ofiary na szkoły katolickie, KUL, WT UAM)
  • niedziela – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

3. Z serca dziękuję:

• Kapłanom za życzliwość i pomoc w adwentowym oczekiwaniu na Boże Narodzenie
  • Wszystkim dzieciom, które brały udział w Roratach i dzięki ich sercom została przepięknie udekorowana choinka
  • Wszystkim dobrodziejom, którzy pospieszyli z darem serca przygotowując prezenty dla dzieci oraz w tytce świątecznej ofiarowali paczki dla rodzin znajdujących się w potrzebie
  • Caritas parafialnej za poświęcony czas, zaangażowanie i rozprowadzenie ofiarowanych paczek świątecznych
  •   Duszpasterstwu Młodych, ministrantom, panom kościelnym: Łukaszowi, Karolowi i Czesławowi oraz panu Zbyszkowi, Marcinowi i Sławomirowi, którzy pomagali w wykonaniu żłóbków i ubierali choinki w Kórniku i w Pierzchnie
  • za dostarczenie choinek do Kórnika państwu Stępniak, panu Jackowi a do Pierzchna panu Dariuszowi i pani Karaś za ozdoby choinkowe
  • panom organistom Jarosławowi, Grzegorzowi, Franciszkowi, Dziecięcemu Chórowi Tutti Santi, Dziecięcemu Zespołowi Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, Parafialnemu Chórowi Tutti Santi, Zespołowi Bogu Bliscy oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za pomoc i zaangażowanie w liturgię przez cały rok
  • Harcerskiej Orkiestrze Dętej na czele z kapelmistrzem p. Jackiem za uświetnienie Pasterki
  • Wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i dar obecności.

4.     W Wigilię Bożego Narodzenia w naszej parafii są Pasterki:

•  Rodzinna z udziałem dzieci o godz. 20:00 w naszej świątyni
  •  W kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie o godz. 22:00
  •  Pasterka o północy w naszej świątyni u Wszystkich Świętych

5. W Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy świętej o godz. 7:30. Pozostałe Msze święte i w pierwsze i w drugie święto, tak jak w niedzielę

6. Wspólne kolędowanie i koncerty

• w drugie święto tj. 26 grudnia w sobotę o godz. 17:15 koncert kolęd w wykonaniu Chóru Castellum Cantans
  • w niedzielę Świętej Rodziny tj. 27 grudnia po Mszy świętej o godz. 15:00 wspólne kolędowanie.

7.     W najbliższą Niedzielę w Święto Świętej Rodziny

• rozpoczniemy w naszym Kościele Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia o godz. 15:00 ksiądz Proboszcz otworzy Drzwi Miłosierdzia i odmówi w Kaplicy całodziennej adoracji Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po której Msza święta
  • zostanie podany tygodniowy plan wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczniemy w poniedziałek 28 grudnia od Pierzchna. Ofiary składane podczas tegorocznej kolędy zostaną przeznaczone na dokończenie prac w kaplicy w Pierzchnie oraz na czekające nas w przyszłym roku prace w naszym kościele.

8.     Zapraszamy na dziewiętnaste urodziny Miesięcznika Parafialnego w formie zabawy karnawałowej, która odbędzie się w sobotę 16 stycznia 2016r. Zapisy w zakrystii.

9.     Polecamy świąteczny numer Przewodnika Katolickiego, Mały Przewodnik Katolicki, Króluj nam Chryste oraz świąteczny numer Miesięcznik Parafialny.

Słowo Boże na umocnienie

Gdy aniołowie odeszli od nich do nieba, pasterze mówili nawzajem do siebie: Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił. Udali się też z pośpiechem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie.

Drodzy Parafianie i Goście dzielimy się z Wami wszystkimi wspaniałą wiadomością. W minionym tygodniu w Zamku Kórnickim odbyła się Uroczysta Gala wręczenia Orderu Radości. Jest to zaszczytne wyróżnienie za wybitne osiągnięcia na rzecz niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym. W tym roku Najwyższa Kapituła Orderu Radości postanowiła przyznać to zaszczytne wyróżnienie trzem laureatom, wyłonionym spośród stu pięćdziesięciu dwóch kandydatów z całej Polski.

Kapituła na wniosek i w imieniu osób niepełnosprawnych postanowiła pasować na Kawalera Orderu Radości w 2015 roku: Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka; pana prof. dr hab. Janusza Fogler oraz naszego Księdza Proboszcza Grzegorza Zbączyniaka. Galę uświetnił koncert skrzypaczki Marty Jaśminy Pawłowskiej wraz z zespołem oraz wystąpił nasz Parafialny Chór Tutti Santi. Relacja fotograficzna na naszym fb: parafiawszystkich.pl a więcej o całej uroczystości dowiemy się w lutowym wydaniu Miesięcznika Parafialnego.