1.     Kalendarz liturgiczny:

•   sobota – św. Szczepana
  •   niedziela – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

2.     Spotkania duszpasterskie

•  zgodnie z ustaleniami prowadzących

3.     Dzisiaj

• ministranci rozprowadzają sianko na wigilijny stół
  • w zakrystii możemy zaopatrywać się w małe świece Caritas oraz w opłatki

4.     Roraty dla wszystkich w tym tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 16:30.

5.     Światło Betlejemskie będzie wprowadzone w poniedziałek na Roratach o godz. 16:30 przez naszych harcerzy. Zachęcamy do zabrania ze sobą światła z Betlejem, aby towarzyszyło nam w te świąteczne dni w naszych domach.

6.     Przygotowanie Bożonarodzeniowego wystroju rozpoczniemy od poniedziałku po Mszy o godz. 18:00. Wszystkich pragnących pomóc serdecznie zapraszamy.

7.     Okazja do Spowiedzi świętej adwentowej:

• przed Mszami w niedzielę oraz od poniedziałku do środy
  • w Wigilię spowiadamy przed Mszami o godz. 7:00 i 8:30.
  • można skorzystać w dekanacie: w poniedziałek w Zaniemyślu (godz. 8:30-12:00, 14:00-18:00, 19:00-20:00) oraz we wtorek w Śnieciskach (godz. 15:00-18:00) i w Robakowie (godz. 9:00-10:00; 16:00-19:30).

8.     Biuro parafialne w tym tygodniu nieczynne ze względu na pomoc w Spowiedzi w dekanacie oraz na czas Bożego Narodzenia.

9.     W Wigilię Bożego Narodzenia będą w naszej parafii Pasterki:

• Rodzinna z udziałem dzieci o godz. 20:00 w naszej świątyni (zostaje wprowadzona z inicjatywy i na prośbę Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej)
  • W kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie o godz. 22:00
  • Pasterka o północy w naszej świątyni u Wszystkich Świętych

10. W Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy świętej o godz. 7:30. Pozostałe Msze święte i w pierwsze i w drugie święto, tak jak w niedzielę.

11. W drugie Święto Bożego Narodzenia 26 grudnia koncert kolęd o godz. 17:15 w wykonaniu chóru Castellum Cantans. Zapraszamy.

12. Za tydzień w Niedzielę Świętej Rodziny zostanie zainaugurowany w naszym Kościele Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Rozpocznie ksiądz Proboszcz o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego a następnie Msza święta w intencji naszych rodzin. Po Mszy świętej wspólne kolędowanie.

13. DZIĘKUJEMY za podzielenie się dobrocią swoich serc z dziećmi oraz z rodzinami potrzebującymi pomocy. Paczki będą przed świętami rozprowadzane przez Parafialny Zespół Caritas.

14. W drugą niedzielę miesiąca grudnia na czekające nas prace w parafii zebraliśmy 2238 złotych. Wszystkim darczyńcom BÓG zapłać za złożone ofiary.

15. Tygodniowy plan wizyty duszpasterskiej zostanie przedstawiony za tydzień w niedzielę 27 grudnia. Kolędę w naszej Parafii rozpoczniemy w poniedziałek 28 grudnia od Pierzchna. Ofiary składane podczas tegorocznej kolędy zostaną przeznaczone na dokończenie prac w kaplicy w Pierzchnie oraz na czekające nas w przyszłym roku prace w naszym kościele.

16. Zapraszamy na dziewiętnaste urodziny Miesięcznika Parafialnego w formie zabawy karnawałowej, która odbędzie się w sobotę 16 stycznia 2016r. Zapisy w zakrystii.

17. Istnieje możliwość:

• wzięcia udziału w sesji formacyjnej prowadzonej przez Mocnych w Duchu w Łodzi, w terminie 27-28 II 2016r. Zapisy w zakrystii do końca grudnia.

18. Polecamy świąteczny numer Przewodnika Katolickiego jest również Mały Przewodnik Katolicki, Króluj nam Chryste oraz Miesięcznik Parafialny.

Słowo Boże na umocnienie

Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?