• poniedziałek – Katedry św. Piotra Apostoła

1. Dzisiaj dobrowolna zbiórka przed Kościołem na dalsze prace konserwatorskie, wszystkim darczyńcom za złożone ofiary składam podziękowanie BÓG zapłać.

1. Nabożeństwa wielkopostne
  • Droga krzyżowa w piątek

- w kościele o godz. 9:00, 17:30 i 20:30

- w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie o godz. 18:00

• Gorzkie Żale w niedzielę

- w kaplicy po Mszy świętej o godz. 10:00

- w kościele o godz. 15:15 i Msza święta około godz. 16:00.

1. W najbliższą ostatnią sobotę lutego
  • Dodatkowa Msza święta o godz. 16:00
  • Różaniec święty o godz. 17:15 w intencjach zanoszonych za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej a następnie Msza święta o godz. 18:00.

1. Za tydzień II niedziela Wielkiego Postu śpieszymy z darem modlitwy oraz pomocą materialną do puszek na dzieło pomocy misjonarzom Ad Gentes.

1. Zapowiadam tegoroczne rekolekcje wielkopostne
  • Reanimacja Duchowa, czyli jak dzisiaj żyć od soboty 6 marca godz. 18:00 do środy 10 marca, plan rekolekcji za tydzień
  • Rekolekcje ostatniej szansy, czyli zdążyć na Mszę świętą od soboty 20 marca godz. 18:00 do wtorku 22 marca, szczegóły wkrótce
  • W ramach rekolekcji będzie dodatkowa okazja do Spowiedzi świętej.

1. Wszystkich narzeczonych zainteresowanych uczestnictwem w Katechezach przed sakramentem małżeństwa proszę
    o zapisywanie się na stronie Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Poznańskiej. Informuję, że prowadzenie Katechez dla narzeczonych na terenie Archidiecezji zostało odwołane w Parafiach (również w naszej) do 30 czerwca 2021r.

2. Parafialny Zespół Caritas
  • prosi o pomoc w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z parafii: proszę zabierzmy do napełnienia tytki z kosza przy św. Antonim, które jako dar naszych serc składamy do 5. niedzieli Wielkiego Postu, czyli do 21 marca.

1. Zgodnie z odczytanymi w Środę Popielcową wskazaniami na Wielki Post 2021 czeka naszą Parafię uregulowanie Daniny Diecezjalnej, która będzie przeznaczona na potrzeby diecezjalne oraz na utrzymanie naszego kościoła i kaplicy. Wszystkich pragnących złożyć ofiarę proszę o zabranie ze sobą koperty, które proszę składać do wystawionej skarbony. Za dar modlitwy w intencji Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku oraz za wsparcie materialne przekazywane w formie daniny składanej w kościele lub kaplicy do zakończenia okresu wielkanocnego, a także za przekazywane na konto parafialne wpłaty, ofiary i odpisy: bardzo DZIĘKUJĘ.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik Katolicki.

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Mytko
    z Kórnika, pogrzeb w poniedziałek o godz. 14:30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

„Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

Ewangelia według św. Marka