• czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia
  • piątek – Uroczystość Narodzenie Pańskie
  • sobota – św. Szczepana (ofiary na szkoły katolickie, KUL, WT UAM)
  • niedziela – Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

1. Dzisiaj w niedzielę
  • Dobrowolna zbiórka na Wspólne Ratowanie Kolegiaty
  • Możliwość zaopatrzenia się w opłatki, świece Caritas oraz zestawy Plebana

1. W tygodniu
  • Roraty w kościele od poniedziałku do czwartku o godz. 7:00
  • Roraty w Pierzchnie o godz. 6:15 w poniedziałek i wtorek
  • Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek od godz. 16:00 do 17:30
  • Przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju w poniedziałek na Mszy świętej o godz. 18:00.
  • Msza święta za wstawiennictwem MB Różańcowej Kórnickiej w środę i sobotę o godz. 18:00. W sobotę różaniec o godz. 17:15 w intencjach zanoszonych wspólnie z Matką Bożą Różańcową Kórnicką, zachęcam do wpisywania swoich intencji do Księgi Intencji.

1. Rekolekcje adwentowe W oczekiwaniu na Pana Jezusa do wtorku poprowadzi o. Przemysław Ilski CSsR
  • Nauki podczas Mszy świętych w niedzielę oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 7:00 (Roraty) i 18:00 i na dodatkowych Mszach o godz. 10:00, 19:30 oraz w Pierzchnie o godz. 6:15 (Roraty) i 16:30
  • okazja do Spowiedzi świętej przed Mszami świętymi oraz dodatkowo:

- w Pierzchnie w poniedziałek i wtorek od godz. 16:00

- w kościele w poniedziałek i wtorek od godz. 9:00 do godz. 10:00 i od godz. 17:00 do godz. 18:00.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem 5 minut z Bogiem.

1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia
  • Msza wigilijna z udziałem dzieci o godz. 20:00 w naszej świątyni
  • Pasterka w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie o godz. 22:00
  • Pasterka u Wszystkich Świętych w Kórniku o godz. 24:00.

1. W piątek 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia
  • Msze święte tak jak w niedzielę , za wyjątkiem Mszy o godz. 7:30
  • Dodatkowa Msza o godz. 15:15 dla przedszkolaków i dzieci młodszych, które zapraszam na urodziny Pana Jezusa.

1. W sobotę 26 grudnia drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia
  • Msze święte tak jak w niedzielę
  • Dodatkowa Msza o godz. 15:15
  • Zostanie podany plan wizyty duszpasterskiej z proponowanymi godzinami i terminami. Jak już zapewnie wiemy w tym wyjątkowym czasie grudnia i stycznia nie będzie odwiedzin w naszych domach. Zgodnie z Instrukcją Duszpasterską w tym roku będziemy zapraszać Parafian i Przyjaciół, którzy będą pragnęli spotkać się na Eucharystii i wspólnym kolędowaniu do kościoła i kaplicy.
  • Ofiary składane podczas tegorocznej kolędy zostaną przeznaczone na spłatę wykonanych w prac przy naszym kościele Wszystkich Świętych oraz na czekające nas dalsze drobne prace w kaplicy w Pierzchnie.
  • Tegoroczne kolędowanie w kościele rozpoczniemy z Parafianami ze Szczodrzykowa (ul. Kolejowa i cała Ogrodowa, domki i bloki) Mszą świętą o godz. 18:00 w niedzielę 27 grudnia br. W następne dni zapraszam Parafian z Pierzchna, Celestynowa, Trzebisławek, Skrzynek, Szczodrzykowa, Runowa, Dziećmierowa, Mościenicy, Kromolic i Parafian zaangażowanych w Duszpasterstwach.

1. Za tydzień w niedzielę Świętej Rodziny modlić będziemy się o świętość małżeństw i rodzin. Dodatkowa Msza święta o godz. 15:15 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich zostanie zakończona błogosławieństwem relikwiami św. Szarbela.

Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus.
Będzie on wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego,
a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida.