• poniedziałek – św. Jana od Krzyża

1. Dzisiaj w niedzielę
  • Możliwość zaopatrzenia się w opłatki, świece Caritas, pierniczki będące wsparciem Wincentynek na misje, stroiki, niespodzianki oraz zestawy Plebana w ramach Jarmarku adwentowego
  • Dodatkowa Msza święta o godz. 15:15 z udziałem dzieci, dedykowana szczególnie dla przedszkolaków i dzieci młodszych do III klasy SP

1. W tygodniu
  • Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7:00.
  • Msza święta za wstawiennictwem MB Różańcowej Kórnickiej w środę i sobotę o godz. 18:00
  • W piątek adoracja z okazją do spowiedzi od 19:00 do 20:30, droga krzyżowa, Apel Jasnogórski i Msza święta ok. godz. 20:50

1. Rekolekcje adwentowe W oczekiwaniu na Pana Jezusa od 19 do 22 grudnia br. poprowadzi o. Przemysław Ilski CSsR
  • Rozpoczynamy w sobotę o godz. 18:00, nauki w niedzielę na Mszach świętych
  • Nauki w poniedziałek i wtorek na Mszach świętych o godz. 7:00 i 18:00 oraz na Mszach dodatkowych o godz. 10:00, 19:30 i w Pierzchnie o godz. 16:30
  • W ramach rekolekcji okazja do adwentowej Spowiedzi świętej przed Mszami świętymi oraz dodatkowo:
    • w Pierzchnie w poniedziałek i wtorek od godz. 16:00
    • w kościele w poniedziałek i wtorek od godz. 9:00 do godz. 10:00 i od godz. 17:00 do godz. 18:00.

1. Zapowiadam
  • Dobrowolną zbiórkę na Wspólne Ratowanie Kolegiaty za tydzień
  • Przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju 21 grudnia w poniedziałek na Mszy świętej o godz. 18:00.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest aktualny Przewodnik Katolicki
    i Miesięcznik Parafialny z dodatkiem Eucharystia daje życie.

1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy śp. Salomeę Ochowiak z Pierzchna, Macieja Lehmann z Kórnika, śp. Jadwigę Biadała z Kromolic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

1. W ramach rodzinnego przygotowania do Eucharystii
  • Przypominam dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej (od klas
    I do III) i dzieciom wczesno-komunijnym o przesyłaniu prac do 19 grudnia 2020 na ogłoszony w Kuchni Plebana konkurs: Święta Bożego Narodzenia w moim domu (dowolna praca plastyczna lub nagrana piosenka)
  • Kuchnia Plebana na fb.parafiawszystkich.pl

Pojawił się człowiek posłany przez Boga – Jan mu było na imię. Przyszedł on
na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego.
Nie był on światłością, lecz został posłany, aby zaświadczyć o światłości.

Ewangelia według św. Jana