• niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  • wtorek – św. mm. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy
  • I niedziela Adwentu - początek nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego

1. Dzisiaj w niedzielę
  • rozpoczynamy akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, powszechnie określaną jako „świece wigilijne”, w które można zaopatrzyć się po Mszy świętej (koszt duża 15,50 a mała 7,00) a za tydzień opłatki wigilijne
  • Dodatkowa Msza święta o godz. 15:15 z udziałem dzieci.

1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i we wtorek od godz. 16:00 do godz. 17:30 oraz w piątek od godz. 9:30 do 11:00.

1. W tygodniu
  • Msza z nabożeństwem do MB Różańcowej Kórnickiej w środę o godz. 18:00
  • W piątek przypada 190. rocznica objawień Matki Bożej od Cudownego Medalika św. S. Katarzynie Labouré /labure/. Z tej okazji zapraszam wszystkich na Mszę świętą o godz. 18.00, a szczególnie osoby, które należały do Stowarzyszenia Dzieci Maryi
  • W piątek adoracja z okazją do spowiedzi od 19:00 do 20:30, droga krzyżowa, Apel Jasnogórski i Msza święta ok. godz. 20:50
  • W sobotę o 17:15 różaniec w intencjach polecanych za wstawiennictwem MB Różańcowej Kórnickiej i Msza święta o godz. 18:00.

1. Różaniec w ramach Parafialnej Nowenny Pompejańskiej do wtorku
  • Tajemnice Radosne: godz. 8:00 i 8:30 (niedziela)
  • Tajemnice Bolesne: godz. 15:00 (po Koronce) i 14:30 (niedziela)
  • Tajemnice Chwalebne godz. 17:30.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny z dodatkiem Eucharystia daje życie.

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Kobyłeckiego z Kórnika,
    śp. Franciszkę Majchrzycką z Dziećmierowa i śp. Bogdana Borowskiego
    z Dziećmierowa, pogrzeb w Bninie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
    a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

1. Zachęcam do rodzinnego przygotowania do Eucharystii
  • Kuchnia Plebana w sobotę o godz. 14:45 na youtube/wskornik. Dzieciom, szczególnie przygotowującym się do I Komunii świętej (od klas I do III) przypominam o przesyłaniu prac na ogłoszony konkurs świąteczny.

Słowo na dziś:

Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili.

Ewangelia według św. Mateusza