• niedziela – Światowy Dzień Ubogich
  • piątek – św. Rafała Kalinowskiego
  • sobota – Ofiarowanie NMP
  • niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj w niedzielę I niedzielę przed misjami prowadzi o. Przemysław Ilski CSsR
  • Dobrowolna zbiórka przed kościołem na trwające prace w ramach Wspólnego Ratowania Kolegiaty. Dziękuję za składane ofiary również przesyłane na nasze parafialne konto: BÓG zapłać.
  • Msza święta o godz. 9:00 w intencji małżeństw niesakramentalnych lub żyjących w konkubinacie o łaskę nawrócenia i o dar pielęgnowania relacji z Panem Bogiem
  • Dodatkowa Msza święta o godz. 15:15 w niedzielę z udziałem dzieci zostaje wprowadzona do odwołania w związku ze zmniejszoną liczbą wiernych mogących modlić się w kościele.

1. Msza święta w poniedziałek o godz. 7:00 zostaje do odwołania przeniesiona do kościoła parafialnego.

1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 16:00 do godz. 17:30 oraz w piątek od godz. 9:30 do 11:00. We wtorek biuro nieczynne.

1. Nie ustajemy we wspólnym wołaniu o ustanie pandemii
  • W środę i sobotę o 18:00 za wstawiennictwem MB Różańcowej Kórnickiej
  • W piątek adoracja z okazją do spowiedzi od 19:00 do 20:30, droga krzyżowa, Apel Jasnogórski i Msza święta ok. godz. 21:00
  • Na zakończenie Mszy świętej śpiewamy klęcząc suplikacje.

1. Różaniec odmawiamy w ramach Parafialnej Nowenny Pompejańskiej
  • Tajemnice Radosne: godz. 8:00 (poniedziałek-piątek)
  • Tajemnice Bolesne: 15:00 (po Koronce poniedziałek-piątek) i 14:30 (niedziela)
  • Tajemnice Chwalebne godz. 17:30 (poniedziałek-niedziela), godz. 17:15 (ostatnia sobota miesiąca).

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny z dodatkiem Eucharystia daje życie.

1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy śp. Adama Przybyła z Kórnika oraz pożegnamy śp. Mariana Grześkowiaka z Kórnika pogrzeb w środę o godz. 12:00, śp. Janinę Wójkiewicz z Kórnika pogrzeb w piątek o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

1. Zachęcam do rodzinnego przygotowania do Eucharystii

Słowo na dziś:

Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie.
Temu zaś kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma.

Ewangelia według św. Mateusza