• niedziela – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
  • niedziela – Światowy Dzień Ubogich

1. Dzisiaj w niedzielę
  • Dodatkowa Msza święta o godz. 15:15 z udziałem przedszkolaków
  • Informuję, że dodatkowa Msza święta o godz. 15:15 w niedzielę zostaje wprowadzona do odwołania w związku ze zmniejszoną liczbą wiernych mogących modlić się w kościele
  • Po Mszach świętych będzie można zaopatrzyć się w rogale świętomarcińskie.

1. W środę we wspomnienie św. Marcina
  • Msze święte o godz. 7:00, 10:00 za ojczyznę i o 18:00 z nowenną
  • Po Mszach świętych będzie można zaopatrzyć się w znane nam powidła śliwkowe ze Spiżarni Plebana

1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek od godz. 16:00 do godz. 17:30 oraz w piątek od godz. 9:30 do 11:00.

1. Nie ustajemy we wspólnym wołaniu o ustanie pandemii
  • W środę i sobotę o 18:00 za wstawiennictwem MB Różańcowej Kórnickiej
  • W piątek adoracja z okazją do spowiedzi od 19:00 do 20:30, droga krzyżowa, Apel Jasnogórski i Msza święta ok. godz. 21:00
  • Na zakończenie Mszy świętej śpiewamy klęcząc suplikacje.

1. Różaniec odmawiamy w ramach Nowenny Pompejańskiej
  • Tajemnice Radosne: godz. 8:00 (poniedziałek-piątek), godz. 9:30 w środę przed Mszą świętą za Ojczyznę
  • Tajemnice Bolesne: 15:00 (po Koronce poniedziałek-piątek) i 14:30 (niedziela)
  • Tajemnice Chwalebne godz. 17:30 (poniedziałek-niedziela), godz. 17:15 (ostatnia sobota miesiąca).

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki Mały Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny z dodatkiem Eucharystia daje życie.

1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy śp. Bożenę Kuberacką z Kórnika, śp. Barbarę Chruszcz z Kórnika, śp. Halinę Majewską z Runowa, śp. Wojciecha Mandziaka z Dziećmierowa, pożegnamy śp. Macieja Gawendę z Kórnika (pogrzeb w Bninie w poniedziałek o 12:00), śp. Marcina Słomę ze Szczodrzykowa we wtorek o godz. 13:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

1. Zachęcam do rodzinnego przygotowania do Eucharystii

Słowo na dziś:

Zaprawdę powiadam wam, nie znam was.
Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny.

Ewangelia według św. Mateusza