• niedziela – Wszystkich Świętych
  • poniedziałek – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
  • środa – św. Karola Boromeusza

1. Dzisiaj Uroczystość naszej Parafii pw. Wszystkich Świętych
  • Msze święte: o godz. 7:30, 9:00, 10:00 (kaplica w Pierzchnie), 10:30, 12:00 i dodatkowa w kościele o godz. 14:00 (w intencji zmarłych za których miała być odprawiona Msza święta na cmentarzu). Przed Mszą świętą o godz. 14:00 odmówimy modlitwy przeznaczone na Uroczystość Wszystkich Świętych, a po Mszy Świętej wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego i kolejny dzień Nowenny przed peregrynacją figury św. Michała Archanioła
  • Po Mszach dobrowolna zbiórka na wywóz śmieci z cmentarza
  • Nie będzie Mszy świętej w kościele o godz. 18:00
  • Ponadto informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem z dnia 30 października 2020 r.: & 28 a. Od dnia 31 października 2020 r. do dnia 2 listopada 2020 r. zakazuje się wstępu na teren cmentarzy, z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych dlatego nie będzie Mszy świętej na cmentarzu o godz. 14:00.

1. W poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
  • Msze święte o godz. 7:00, 8:30, 16:30, 18:00 i o 19:30 o umocnienie duchowe (proszę zabrać wodę, olej, sól i świecę)
  • Wymienianki jednorazowe po Mszy o godz. 18:00 i 19:30
  • Wymienianki w kaplicy św. Stanisława w niedzielę 22 listopada.

1. We wtorek Msza święta w intencji zmarłych, których pożegnaliśmy od listopada 2019 o godz. 18:00.

1. Przed nami I czwartek, piątek i sobota miesiąca
  • I czwartek: Godzina Święta w kaplicy adoracji od 15:00 do 16:00
  • I piątek: odwiedziny chętnych chorych od 8:00, okazja do spowiedzi w kaplicy od 15:00 i Msza święta o 16:00, w kościele od 16:00
    i Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży o 16:30
  • I sobota: adoracja po Mszy świętej o 7:00, medytacja, różaniec i Msza święta wynagradzająca o 8:30.

1. W tym tygodniu od piątku 6 listopada do niedzieli 8 listopada peregrynacja figury św. Michała Archanioła u Wszystkich Świętych w Kórniku
  • W trosce o stan naszego życia duchowego, o przyszłość naszej Ojczyzny zapraszam do wspólnej modlitwy przy św. Michale Archaniele, którego peregrynację w cudownej figurze będziemy gościć w naszym kościele. Zachęcam do zapoznania się z planem peregrynacji, który został dołożony do Miesięcznika Parafialnego oraz wyłożony z tyłu kościoła jest do zabrania z możliwością przekazania rodzinie, przyjaciołom i sąsiadom.

1. Za tydzień w niedzielę
  • Dodatkowa Msza święta o godz. 15:15 z udziałem przedszkolaków
  • Po Mszach świętych będzie można zaopatrzyć się w rogale świętomarcińskie.

1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko we wtorek od godz. 15:30 do godz. 17:30.

1. Nie ustajemy we wspólnym wołaniu o ustanie pandemii
  • W środę i sobotę o godz. 18:00 za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej
  • Na zakończenie Mszy świętej śpiewamy klęcząc suplikacje.

1. Różaniec odmawiamy w ramach Nowenny Pompejańskiej
  • Tajemnice Radosne: godz. 8:00 (poniedziałek-piątek), godz. 8:30 (niedziela)
  • Tajemnice Bolesne: godz. 15:00 (po Koronce poniedziałek-piątek) i godz. 14:30 (niedziela), wyjątkowo 1.11 o godz. 10:30
  • Tajemnice Chwalebne godz. 17:30 (poniedziałek-niedziela), godz. 17:15 (ostatnia sobota miesiąca), wyjątkowo 1.11 o godz. 11:30.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki Mały Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny z dodatkiem Eucharystia daje życie oraz dołączonym planem peregrynacji figury
    św. Michała Archanioła w naszej Parafii.

1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy śp. Martę Serwatkiewicz
    z Kórnika, śp. Halinę Kruś ze Szczodrzykowa, pożegnaliśmy śp. Pawła Pieczyńskiego z Kromolic i śp. Janinę Olszak z Pierzchna (terminy pogrzebów po ustaleniu z rodziną). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

1. Zachęcam do rodzinnego przygotowania do Eucharystii
  • Kuchnia Plebana w sobotę o godz. 14:45 na youtube/wskornik.

Słowo na dziś:

Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was,
i gdy mówią kłamliwie wszystko złe na was z mego powodu.
Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie.

Ewangelia według św. Mateusza