Drukuj
 1. Kalendarz liturgiczny

 

 1. Dzisiaj w niedzielę

 

 1. W biurze parafialnym przyjmowane będą

Przypominam, że biuro jest czynne w poniedziałek i wtorek od godz. 16:00 do 17:30 oraz w piątek od godz. 9:30 do 11:00.

 

 1. W tygodniu będziemy prosić wspólnie o ustanie pandemii

 

 1. Różaniec odmawiamy w ramach Nowenny Pompejańskiej

 

 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy śp. Sławomira Jagiełko z Kórnika. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik Parafialny.

 

 1. Zachęcam do rodzinnego przygotowania do Eucharystii

  

 1. Wydarzenia religijne w naszym kościele i kaplicach: Msze święte, Spowiedź święta, Chrzty święte, nabożeństwa, katechezy dla rodziców i chrzestnych, spotkania modlitewne odbywają się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa strefy czerwonej: jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele, to istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa,
  z wyłączeniem osób sprawujących kult. w uroczystościach religijnych limit 1 osoba na 7 m2. Jeśli wydarzenie religijne odbywa się na zewnątrz funkcjonuje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu 1,5 m.
  (strona gov.pl). Obecnie w naszym kościele może przebywać 85 osób, w Kaplicy NSPJ 4 osoby, a w Kaplicy św. Stanisława w Peirzchnie 30 osób. 

 

 1. Forma spotkań formacyjnych w październiku dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej z klas I, II i III

 

 1. Forma spotkań formacyjnych w październiku dla młodzieży z klas VII i VIII przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania

 

 1. Rodziców i młodzież mającą przyjąć Sakrament Bierzmowania informuję, że w związku z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przewidziane na 29 października br. Bierzmowanie zostaje przełożone do czasu ustalenia nowego terminu. Jednocześnie zapowiadane na najbliższą środę spotkanie z kandydatami zostaje odwołane.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś:

"Czemu wystawiacie Mnie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową!" Przynieśli Mu denara. On ich zapytał: "Czyj jest ten obraz i napis?"
Odpowiedzieli: "Cezara". 

Ewangelia według św. Mateusza