• niedziela – Światowa Niedziela Misyjna, taca na misje
  • wtorek – św. Jana Kantego
  • czwartek – św. Jana Pawła II
  • niedziela – Rocznica Poświęcenia własnego kościoła.

1. Dzisiaj w niedzielę
  • Przed kościołem dobrowolna zbiórka w ramach wspólnego Ratowania Kolegiaty, dziękuję za dar serca: BÓG zapłać.

1. W biurze parafialnym przyjmowane będą
  • Intencje na przyszły rok do 31 sierpnia 2021 r. i wymienianki roczne w 3 piątki miesiąca (od listopada do października)
  • Wymienianki (wypominki, zaduszki) jednorazowe z ofiarą można składać w biurze lub do wystawionej na środku kościoła skarbony

Przypominam, że biuro jest czynne w poniedziałek i wtorek od godz. 16:00 do 17:30 oraz w piątek od godz. 9:30 do 11:00.

1. W tygodniu będziemy prosić wspólnie o ustanie pandemii
  • W środę i sobotę o godz. 18:00 za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej
  • W piątek od godz. 19:00 do godz. 20:30 adoracja z okazją do spowiedzi świętej, po zakończeniu adoracji o godz. 20:30 droga krzyżowa zakończona Apelem Jasnogórskim
  • W niedzielę za tydzień na dodatkowej Mszy świętej o godz. 15:15 za wstawiennictwem św. Szarbela
  • Na zakończenie każdej Mszy świętej będziemy śpiewać na klęcząc suplikacje.

1. Różaniec odmawiamy w ramach Nowenny Pompejańskiej
  • Tajemnice Radosne 8:00 (poniedziałek-sobota), 8:30 (niedziela)
  • Tajemnice Bolesne 15:00 (po Koronce poniedziałek-sobota) i 14:30 (niedziela)
  • Tajemnice Chwalebne 17:30 (poniedziałek-niedziela), 17:15 (ostatnia sobota miesiąca).

1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy śp. Sławomira Jagiełko z Kórnika. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik Parafialny.

1. Zachęcam do rodzinnego przygotowania do Eucharystii
  • Kuchnia Plebana w sobotę o godz. 14:45 na https://youtube.com/wskornik

1. Wydarzenia religijne w naszym kościele i kaplicach: Msze święte, Spowiedź święta, Chrzty święte, nabożeństwa, katechezy dla rodziców i chrzestnych, spotkania modlitewne odbywają się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa strefy czerwonej: jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele, to istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa,
    z wyłączeniem osób sprawujących kult. w uroczystościach religijnych limit 1 osoba na 7 m2. Jeśli wydarzenie religijne odbywa się na zewnątrz funkcjonuje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu 1,5 m.
    (strona gov.pl). Obecnie w naszym kościele może przebywać 85 osób, w Kaplicy NSPJ 4 osoby, a w Kaplicy św. Stanisława w Peirzchnie 30 osób.

1. Forma spotkań formacyjnych w październiku dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej z klas I, II i III
  • Uczestnictwo w niedzielnej Mszy świętej osobiście w kościele lub poprzez telewizję, radio czy internet.
  • Formą przygotowania do niedzielnej Mszy świętej staje się Kuchnia Plebana, którą znajdziemy na https://youtube.com/wskornik w sobotę od godz. 14:45. Proszę zapoznać się z wydaniem wczorajszej soboty
    z 17.10.2020 r. na dzisiejszą 29 niedzielę zwykłą
  • Dzisiaj i jutro proszę, aby dzieci z rodzicami pomodliły się dziesiątką różańca dla jedności i pokoju w ramach wspólnej modlitwy Milion dzieci modli się na różańcu. Więcej na fb: parafiawszystkich.pl

1. Forma spotkań formacyjnych w październiku dla młodzieży z klas VII i VIII przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania
  • W ramach przygotowania udział w nabożeństwie różańcowym o godz. 17:30 lub odmówienie jednej części różańca w domu w intencji ustania pandemii
  • Modlitwa osobista w domu Pismem Świętym: proszę przeczytać Ewangelię według św. Łukasza do 8 listopada 2020 r.
  • Okazja do spowiedzi świętej przed Mszą świętą.

1. Rodziców i młodzież mającą przyjąć Sakrament Bierzmowania informuję, że w związku z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przewidziane na 29 października br. Bierzmowanie zostaje przełożone do czasu ustalenia nowego terminu. Jednocześnie zapowiadane na najbliższą środę spotkanie z kandydatami zostaje odwołane.

Słowo na dziś:

"Czemu wystawiacie Mnie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową!" Przynieśli Mu denara. On ich zapytał: "Czyj jest ten obraz i napis?"
Odpowiedzieli: "Cezara".

Ewangelia według św. Mateusza