1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – śp. app. Piotra i Pawła
 • piątek – św. Tomasza

 

 1. Nabożeństwa
 • Czerwcowe w kościele w niedzielę po Mszy o godz. 12:00 a poniedziałek i wtorek po Mszy o godz. 18:00
 • Czerwcowe w kaplicy w niedzielę po Mszy o godz. 10:00 a w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00

 

 1. Dzisiaj w niedzielę
 • Spotkanie dla Rodziców dzieci z klas II, które w 2021 roku pójdą w innej Parafii do I Komunii świętej a mieszkają u nas lub są z innej Parafii a chcą, aby dzieci przystąpiły do I Komunii świętej u nas. Rodziców zapraszam na Mszę świętą w niedzielę o 10:30
 • Wspólnie obchodzimy Dzień Taty: na początek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, następnie Msza święta z kazaniem o Bogu Ojcu podczas której dziękujemy z dziećmi za zakończony rok szkolny i katechetyczny. Następnie modlitwa śpiewem o godz. 16:00 w formie: Uwielbienie Ojca, czyli dziękujemy Bogu Ojcu za naszego Tatę, Ojca Chrzestnego i Ojców duchowych: Ojca Świętego Franciszka, Biskupów na czele z Arcybiskupem Stanisławem i za Kapłanów. Podczas Wielbienia zostaną rozwiązane konkursy ogłoszone w ramach Kuchni Plebana
 • Nieszpory w wigilię uroczystości patronalnej Katedry Poznańskiej o godz. 17:00, podczas których Państwo Aleksandra i Władysław Chałupka zostaną odznaczeni medalem Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis (za wybitne zasługi dla archidiecezji poznańskiej). Panu Bogu dziękujemy za dobro ich życie.  
 1. Za tydzień w niedzielę
 • Po Mszy świętej o godz. 9:00 nabożeństwo błagalne o dobre żniwa

 

 1. Podczas wakacji następują zmiany od poniedziałku 29 czerwca do niedzieli 6 września 2020r.:
 • Msze święte w niedzielę i 15 sierpnia: 7:30, 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00, 20:30
 • Msze święte w dni powszednie: poniedziałek, środa i piątek o godz. 18:00, wtorek i czwartek o godz. 8:30, sobota o godz. 8:30 i 18:00
 • Msze święte w kaplicy u Sióstr: poniedziałek o godz. 7:00
 • Spowiadamy przed Mszą świętą i dodatkowo I piątek miesiąca (3 lipca i 7 sierpnia) od godz. 17:00
 • Spowiedź w kaplicy św. Stanisława przed Mszą świętą i dodatkowo I piątek miesiąca (3 lipca i 7 sierpnia) od godz. 15:30, a następnie Msza święta o godz. 16:00
 • Biuro parafialne: poniedziałek od godz. 16:00 do 17:30 i piątek od godz. 9:30 do 11:00 za wyjątkiem I piątku (3 lipca i 7 sierpnia) kiedy to udajemy się do zgłaszających się chorych. Biuro nieczynne we wtorek.

 

 1. W czasie wakacji (lipiec-sierpień):
 • Modlitwa pieśnią w poniedziałek po Mszy o godz. 18:00

Uwaga: NIE MA Mszy świętej w I poniedziałki miesiąca o godz. 19:30

 • Msza święta z nabożeństwem za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej w środę o godz. 18:00
 • Kuchnia Plebana dla dzieci i dorosłych, czyli przygotowanie rodzinne do uczestnictwa w niedzielnej Mszy w sobotę o g. 14:45 na https://youtube.com/wskornik
 • Msza święta przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej w sobotę 25 lipca i 29 sierpnia o godz. 18:00 poprzedzona Różańcem w intencjach z Księgi intencji o 17:15.

 

 1. Zmarł nasz Parafianin śp. Adam Makowski z Dziećmierowa, pogrzeb w najbliższy wtorek o godz. 10:30. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a Światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki wieków. Amen.

 

 1. Dzisiaj Koguty Kolegiaty Kórnickiej darem naszych serc otwartych dla Potrzebujących. Wszystkim Dobrodziejom z serca dziękuję.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi,
przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.
Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi,
tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.

 

Ewangelia według św. Mateusza