• środa – Narodzenie św. Jana Chrzciciela
  • czwartek – NMP Świętogórskiej z Gostynia

1. Nabożeństwa
  • Czerwcowe w kościele w niedzielę po Mszy o godz. 12:00 a od poniedziałku do soboty po Mszy o godz. 18:00
  • Czerwcowe w kaplicy a w niedzielę po Mszy o godz. 10:00 a od poniedziałku do soboty o godz. 18:00
  • Ponadto Nowenna Pompejańska w kościele
    • tajemnice radosne w niedzielę o godz. 8:30 a od poniedziałku do soboty o godz. 8:00
    • tajemnice bolesne w niedzielę po Czerwcowym a od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 oprócz czwartku po Czerwcowym
    • tajemnicę chwalebne w niedzielę o godz. 20:00 a od poniedziałku do soboty o godz. 20:30.

1. Biuro parafialne
  • Poniedziałek od 16:00-17:30
  • Wtorek od 16:00-17:30 dla narzeczonych
  • Piątek od 9:30-11:00
  1. Spotkania dla Rodziców dzieci z klas II w ramach przygotowania do I Komunii świętej w roku 2021
  • Dzisiaj dla mieszkających w naszej Parafii i chcących, aby I Komunia była przez dziecko przyjęta w naszej Parafii. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 10:30.
  • Dzieci, które pójdą w innej Parafii do I Komunii a mieszkają u nas lub są z innej Parafii a chcą, aby dzieci przystąpiły do I Komunii u nas. Spotkanie za tydzień w niedzielę 28 czerwca 2020r. rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 10:30.

1. W tygodniu:
  • Zapraszamy na niezwykły, międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, pod patronatem min. Jego Ekscelencji księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, emisja online odbędzie się w niedzielę 21 czerwca, o godz. 20.00 na stronie wydarzenia  www.jp2concert.com .
  • Msza święta z nabożeństwem za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej w środę o godz. 18:00
  • Modlitwa pieśnią w czwartek po Mszy o godz. 18:00
  • Kuchnia Plebana dla dzieci i dorosłych, czyli przygotowanie rodzinne do uczestnictwa w niedzielnej Mszy w sobotę o g. 14:45
  • Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych w sobotę od 16:30 w domu parafialnym, proszę zabrać maseczki
  • Msza święta przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej w sobotę o godz. 18:00 poprzedzona modlitwą różańcową w intencjach z Księgi intencji o godz. 17:15.

1. Wspólnie będziemy obchodzić Dzień Taty: już za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, następnie Msza święta z kazaniem o Bogu Ojcu. Na koniec od godz.16:00 modlitwa śpiewem Uwielbienie Ojca, czyli dziękujemy Bogu Ojcu za naszego Tatę, Ojca Chrzestnego i wielu Ojców duchowych: Ojca Świętego Franciszka, Biskupów na czele z naszym Arcybiskupem Stanisławem i za Kapłanów. Dzieci prosimy o przesyłanie laurek dla Taty lub dostarczenie osobiste do zakrystii do najbliższej soboty do godz. 12:00. Podczas Wielbienia zostaną rozwiązane konkursy dla dzieci ogłoszone w ramach Kuchni Plebana.

1. Rozpoczynamy wakacje życząc spokojnego, zdrowego i Bożego wypoczynku. W związku z wakacjami od poniedziałku 29 czerwca 2020r. do niedzieli 6 września 2020r. następują drobne zmiany:
  • Msze święte w niedzielę i 15 sierpnia: 7:30, 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00, 20:30
  • Msze święte w dni powszednie: poniedziałek, środa i piątek o godz. 18:00, wtorek i czwartek o godz. 8:30, sobota o godz. 8:30 i 18:00
  • Msze święte w kaplicy u Sióstr: poniedziałek o godz. 7:00
  • Spowiadamy przed Mszą świętą i dodatkowo w I piątek miesiąca od godz. 17:00
  • Spowiedź w kaplicy św. Stanisława przed Mszą świętą i w I piątek miesiąca (3 lipca i 7 sierpnia) od godz. 15:30, a następnie Msza święta o godz. 16:00
  • Biuro parafialne: poniedziałek od godz. 16:00 do 17:30 i piątek od godz. 9:30 do 11:00

Więcej szczegółów w kalendarzu parafialnym na rok 2020.

1. Przed kościołem chętni mogą wesprzeć materialnie inicjatywy pełne miłosierdzia dla Potrzebujących. W tym miejscu pragnę podzielić się radosną wiadomością w kolejnym tygodniu wsparliśmy pomocą blisko 700 potrzebujących, którymi opiekują się Siostry Albertynki
    i Elżbietanki. Kolejne wsparcie w ramach Drużyny Miłości już w środę. Wszystkim Dobrodziejom duchowym, wspierającym materialnie oraz osobiście poprzez swoje zaangażowanie w przygotowaniu posiłków i ich wydawanie z serca dziękuję.

Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi,
przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.
Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi,
tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.

Ewangelia według św. Mateusza