Drukuj
 1. Kalendarz liturgiczny
 1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50. osób, informujemy że w naszej parafii:
 1. Msze święte u Wszystkich Świętych w tygodniu:

 

 

 1. W najbliższym tygodniu
 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz marcowy Miesięcznik Parafialny.

 1. Odnośnie pytań Parafian dotyczącymi uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę, informuję że:
 1. Informacje w sprawie transmisji Mszy świętych:

 

 1. Słowo Duszpasterza:
  Proszę Wszystkich Parafian i Przyjaciół o jedność w ciągu dnia na modlitwie porannej i wieczornej. Ponadto w tym wyjątkowym czasie podejmijmy post, szczególnie w piątek, oraz starajmy się modlić więcej w ciągu dnia w naszych domach. Zatrzymajmy się, aby wspólnie trwać w więzi duchowej o godz. 12:00 odmawiając modlitwę Anioł Pański, o godz. 15:00 modląc się Koronką do Miłosierdzia Bożego i odprawiając Drogę Krzyżową a o godz. 20:30 wspólnie w naszych rodzinach zjednoczmy się z kapłanami na modlitwie różańcowej odmawiając tajemnicę danego dnia, zakończmy dzień Apelem Jasnogórskim. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zgromadźmy się aby odśpiewać Gorzkie Żale. Ponadto niech w naszych oknach pojawi się wizerunek Matki Bożej (zachęcam do umieszczenia obrazu lub obrazka Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej) jako zewnętrzny znak, że w naszym domu podjęliśmy modlitwę. 
  Przy okazji modlitwy osobistej, małżeńskiej i rodzinnej w naszych domach zachęcam Was Wszystkich Kochani do wzbudzania intencji o ustanie koronawirusa a także, abyśmy do naszych modlitw dołączyli suplikacje i modlitwę jaką zanosimy w naszej świątyni przy cudownym wizerunku Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej. Na koniec zachęcam, aby tak jak nasi Przodkowie, zapalić gromnice na początku naszej modlitwy. Kochana Siostro i Drogi Bracie prośmy wspólnie Boga o zmiłowanie nad nami i nad całym światem. Matko Boża Różańcowa Kórnicka chroń nas przed koronawirusem i módl się za nami.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś                
Jeden sieje, a drugi zbiera

Ewangelia według św. Mateusza