1. Kalendarz liturgiczny:

• czwartek – św. Jozafata
  • piątek – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,

2.  Spotkania duszpasterskie:

•  Parafialny Chór Tutti Santi, Zespół Dziecięcy Tutti Santi, Schola Dziecięca WMM, Duszpasterstwo Młodych, Ministranci, Zespół Bogu Bliscy zgodnie z ustaleniami
  • Wspólnota Bogu Bliscy w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym

3.  Dzisiaj w niedzielę:

• Msza odpustowa o godz. 12:00 zakończona procesją, przewodniczy ks. Mirosław Nowak, proboszcz parafii pw. MB Królowej Rodzin z Borówca
  • Zakończyliśmy konkurs dla dzieci na PORTRET ŚWIĘTEGO, rozwiązanie na Mszy świętej z udziałem dzieci o godz. 10:30
  • Parafialny Zespół Caritas zaprasza na rogale świętomarcińskie
  • Ogólnopolska zbiórka do puszek na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie w związku z tym zbiórka na prace w Parafii odbędzie się za tydzień. Wszystkim ofiarodawcom składam podziękowanie: BÓG zapłać.

4.  W najbliższą środę 11 listopada Msza święta za Ojczyznę o godz. 10:30. A w Śnieciskach w parafii pw. św. Marcina odpust o godz. 12:00 z udziałem młodzieży.

5.  Za tydzień w niedzielę Duszpasterstwo Młodych wraz z ks. Maciejem będą rozprowadzać powidła Wszystkich Świętych będące cegiełką dla młodzieży na ŚDM.

6.     Wymienianki roczne składamy w biurze parafialnym a jednorazowe wraz z dobrowolną ofiarą składamy do skarbony wystawionej przed ołtarzem do czwartku włącznie. Zmarłych w wymieniankach jednorazowych polecimy miłosierdziu Bożemu w najbliższy piątek od godz. 17:30 a w Pierzchnie w niedzielę za tydzień o godz. 9:45.

7.  Zapraszamy na:

•  Konferencję Świadomy Senior, która odbędzie się w Poznaniu 17 listopada, więcej w gablocie
  • Weekend dla kobiet i mężczyzn do Gębic od 20 do 22 listopada, prowadzi ks. Piotr Ostański, informacje w zakrystii
  • Pielgrzymkę do Sanktuarium Uzdrowienia Chorych w Smolicach gdzie proboszczem jest ks. Błażej Dojas. Wyjazd 25 listopada (środa) o godz. 13:30 powrót ok. 21:00, zapisy w zakrystii.
  • Czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej i Róż Żywego Różańca w Częstochowie w dniach 5/6 grudnia, zapisy w zakrystii lub u odpowiedzialnego za Żywy Różaniec w naszej parafii u p. Andrzeja Deca.

8.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz najnowszy listopadowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. artykuły o św. Marcinie, pielgrzymce Przyjaciół do Częstochowy i Krakowa, Dekanalnym Święcie Młodych.

Słowo Boże na umocnienie
Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie.

Ewangelia według św. Marka