1.Kalendarz liturgiczny:

• niedziela – rocznica poświęcenia kościoła
  • środa – św. app. Szymona i Judy Tadeusza
  • niedziela – Uroczystość Wszystkich Świętych

2.Dzisiaj w niedzielę:

• Przed kościołem możliwość zabrania ze sobą naszego parafialnego kalendarium z propozycjami pracy formacyjnej i duszpasterskiej
  • IV Przegląd Zespołów dziecięcych i młodzieżowych Matce Bożej Kórnickiej w hołdzie rozpocznie się o godz. 13:30
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta w podziękowaniu za Synod Biskupów z prośbą o świętość w naszych rodzinach
  • W ramach dzisiejszej Niedzieli Ewangelizacyjnej zapraszamy na film o Mszy świętej: Największy z cudów

3. Spotkania duszpasterskie:

• Wspólnota Bogu Bliscy i wszyscy biorący udział w seminarium odnowy w Duchu Świętym w poniedziałek w domu parafialnym
  • Duszpasterstwo Młodych w piątek
  • Schola Dziecięca WMM w sobotę

4.Różaniec święty w tym tygodniu: z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:45 a dla wszystkich: od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w sobotę o godz. 8:00 a w niedzielę o godz. 8:30. Przypominamy, iż w naszej świątyni modlimy się na różańcu przez cały rok.

5.W poniedziałek rozpoczynamy seminarium odnowy w Duchu Świętym Mszą świętą o godz. 18:00, po której spotkanie organizacyjne w salce Domu Parafialnego.

6.W najbliższą sobotę 31 października zapraszamy:

• Dzieci wraz z rodzicami na HOLY WINS – ŚWIĘTY ZWYCIĘŹA. Spotykamy się na cmentarzu o godz. 16:00. Prosimy o przebranie się za świętego oraz o zabranie znicza i instrumentu. Zakończymy słodkim spotkaniem w salce Domu Parafialnego
  • na Mszę świętą o godz. 18:00 z okazji 90. lecia Harcerskiej Orkiestry Dętej w Kórniku.

7.Za tydzień w niedzielę w Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada:

• Msze święte kościele parafialnym o godz. 7:30, 9:00, 10:30 i 18:00
  • Na cmentarzu rozpoczniemy o godz. 14:00 procesją żałobną od bramy cmentarnej z liturgicznymi modlitwami za zmarłych a następnie Eucharystia

8.Z tyłu kościoła zostały wyłożone kartki na wymienianki roczne i jednorazowe. Wymienianki jednorazowe wraz z dobrowolną ofiarą składamy do skarbony wystawionej przed ołtarzem. Natomiast wymienianki roczne składamy w biurze parafialnym według zastanej tradycji parafialnej tj. 25zł od duszy.

9.Wymienianki jednorazowe za zmarłych ofiarujemy na cmentarzu 2. listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych podczas modlitwy różańcowej o godz. 19:00. Natomiast 3 listopada o godz. 18:00 odbędzie się Msza święta za zmarłych w minionym roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy

10.W trzecią niedzielę miesiąca na czekające nas prace związane z naszą świątynią zebraliśmy 1834 złotych. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy: Bóg zapłać.

11.Polecamy Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz październikowy Miesięcznik Parafialny.

12.Zapraszamy na Pierwszą Biesiadę Parafialna ze św. Marcinem. Odbędzie się ona
7 listopada w Domu Gościnnym w Trzebisławkach i można zapisywać się na nią w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Słowo Boże na umocnienie

Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to, szemrali: Do grzesznika poszedł w gościnę.