• poniedziałek – NMP Różańcowej
  • sobota – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej
  1. Spotkania duszpasterskie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, zapraszamy z rodzicami
  • Kandydatów z klas VII w środę na godz. 19:30
  • Kandydatów z klas VIII w czwartek na godz. 19:30

1. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do wczesnej I Komunii świętej w środę o godz. 17:00 w domu parafialnym.

1. Msza w dniu patrona w intencji społeczności SP 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku odbędzie się w czwartek o godz. 10:00.

1. Dzisiaj rozpoczynamy VI Tydzień Maryjny od 5 do 12 października, podczas którego zapraszam na:
  • Rekolekcje maryjne Zawierzyć Maryi, które poprowadzi ks. Piotr Pieprz, nauki w tygodniu o godz. 18:00 i 19:30. W tygodniu maryjnym nie będzie Mszy o godz. 8:30
  • Pasterkę maryjną o północy z soboty na niedzielę
  • Mszę świętą z udziałem przedszkolaków i rodziców dzisiaj o godz. 15:00
  • Parafiadę Zawierzyć Maryi dzisiaj od godz. 13:00 do 16:30
  • Uroczystą Mszę świętą z procesją na zakończenie Tygodnia Maryjnego z udziałem Służb Mundurowych w sobotę 12 października o godz. 18:00. Na zakończenie procesji zawierzymy Matce Bożej Różańcowej Kórnickiej mieszkańców naszego miasta i gminy.
  1. Za tydzień w niedzielę
  • XIX Dzień Papieski Wstańcie, chodźmy. Po Mszach harcerze będą kwestować przy kościele na stypendia dla uczniów i studentów. Dziękujemy harcerzom z ZHP Kórnik za pomoc w zbiórce.
  • będziemy gościli p. Adriana, z którym rozpoczniemy 33 dniowe rekolekcje zawierzenia Maryi swojego życia
  • Msza dla młodzieży o godz. 18:00.
  1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w domu parafialnym od godz. 16:00 do 17:30 w poniedziałek i we wtorek dla narzeczonych, natomiast w piątek od godz. 9:30 do 11:00.
  1. Różaniec święty
  • od poniedziałku do piątku: tajemnice radosne po Mszy o godz. 7:00, tajemnice bolesne po Koronce do Miłosierdzia Bożego, tajemnice chwalebne o godz. 17:30, z udziałem dzieci o godz. 16:30
  • sobota: tajemnice radosne o godz. 8:00, tajemnice bolesne po Mszy o godz. 8:30, tajemnice chwalebne po Koronce do Miłosierdzia Bożego
  • niedziela: tajemnice radosne o godz. 8:30, tajemnice bolesne po Mszy o godz. 12:00, tajemnice chwalebne o godz. 14:30.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz październikowy Miesięcznik Parafialny.

1. Osoby zainteresowane pielgrzymką do:
  • Ziemi Świętej od 26 stycznia do 2 lutego oraz do Meksyku od 10 do 21 lutego mogą zapisywać się w zakrystii.

Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać.