• poniedziałek – św. Hieronima
  • piątek – św. Franciszka z Asyżu
  • sobota – św. Faustyny

1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca
  • gościmy siostrę Renatę, która pracuje na misji na Syberii. Dziękujemy Siostrze za podzielenie się doświadczeniem misyjnym i za wspólną modlitwę w intencjach misji. Po Mszach świętych będzie okazja do wsparcia materialnego, za które dziękuję.
  • Msza święta z namaszczeniem olejami św. Szarbela o godz. 15:00 w której wezmą udział kapłani święceni w roku 2000.

1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w domu parafialnym w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:30, natomiast we wtorek i piątek będzie nieczynne.

1. Msza święta na cmentarzu we wtorek 1 października o godz. 16:30
    we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

1. Pielgrzymka do Niepokalanowa i Warszawy wyruszy w środę
    2 października po Mszy o godz. 7:00 z parkingu przy domu parafialnym.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:
  • w czwartek po Mszy świętej o godz. 18:00 katecheza przed Chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych, przypominam iż katechezy są w I i III czwartek miesiąca
  • w piątek do chorych udaje się proboszcz od godz. 7:30, spowiadamy od godz. 16:00. Msza z udziałem dzieci o godz. 16:30.
    Po Mszy o godz. 18:00 spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej
    w kaplicy adoracji. W Pierzchnie okazja do spowiedzi od godz. 15:00
    i Msza o godz. 16:00
  • w sobotę do chorych udaje się ks. Łukasz od godz. 8:00.

1. Przed nami VI Tydzień Maryjny od 5 do 12 października szczegóły na plakatach w ogłoszeniach, zapraszam na:
  • Rekolekcje maryjne Zawierzyć Maryi, które poprowadzi ks. Piotr Pieprz, nauki rozpoczniemy w sobotę i niedzielę a w tygodniu o godz. 18:00 i 19:30. W tygodniu maryjnym nie będzie Mszy o godz. 8:30
  • Jerycho Pompejańskie, czyli całonocną adorację z soboty (5.10) na niedzielę (6.10): rozpoczniemy o godz. 20 w sobotę a o północy Pasterka Maryjna
  • na Mszę świętą z udziałem przedszkolaków i rodziców w niedzielę
    6 października o godz. 15:00
  • Parafiadę Zawierzyć Maryi w niedzielę 6 października od godz. 13:00 do 16:30, prosimy o pomoc w dostarczeniu placków, zapisy w zakrystii
  • Uroczystą Mszę świętą z procesją na zakończenie Tygodnia Maryjnego z udziałem Służb Mundurowych w sobotę 12 października o godz. 18:00. Na zakończenie procesji zawierzymy Matce Bożej Różańcowej Kórnickiej mieszkańców naszego miasta i gminy.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem 5 minut z Bogiem oraz Miesięcznik Parafialny.

1. Osoby zainteresowane pielgrzymką do:
  • Ziemi Świętej od 26 stycznia do 2 lutego oraz do Meksyku od 10 do 21 lutego mogą zapisywać się do końca września w zakrystii.

Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą.