• wtorek – św. Grzegorza Wielkiego
  1. Rozpoczynamy Nowy rok szkolny i katechetyczny
  • Młodzież z klas VII i VIII spowiadamy w czwartek od godz. 17:00 następnie Msza o godz. 18:00 i spotkanie dla młodzieży i rodziców
  • Msza święta dla dzieci i rodziców ze SP w piątek o godz. 16:30
  • Msza święta z obrzędem poświęcenia tornistrów z udziałem dzieci i rodziców za tydzień w niedzielę o godz. 10:30.

1. I Komunia święta
  • Rodzice zainteresowani przygotowaniem dzieci do wczesnej Komunii świętej proszeni są o osobisty kontakt z proboszczem do przyszłej niedzieli włącznie tj. do 8 września
  • Zapowiadam spotkanie dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej w naszej Parafii w sobotę 14 września o godz. 8:30 rozpoczniemy Mszą świętą, proszę o przyniesienie podpisanych Dzienniczków dziecka pierwszokomunijnego.

1. Spotkania duszpasterskie w domu parafialnym, zapraszam
  • Katechetów w poniedziałek 2 września o godz. 12:00.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:
  • w czwartek po Mszy świętej o godz. 18:00 katecheza przed Chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych, przypominam iż katechezy są w I i III czwartek miesiąca
  • w piątek do chorych udaje się ks. proboszcz od godz. 8:00, spowiadamy od godz. 16:00. Msza z udziałem dzieci o godz. 16:30.
    Po Mszy o godz. 18:00 spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej
    w kaplicy adoracji. W Pierzchnie okazja do spowiedzi od godz. 15:00
    i Msza o godz. 16:00
  • w sobotę do chorych udaje się ks. Łukasz od godz. 8:00.

1. Biuro parafialne będzie czynne w domu parafialnym we wtorek od godz. 16:00 do 17:30 a w poniedziałek i piątek biuro będzie nieczynne.

1. Zapraszam na Mszę świętą z nabożeństwem o umocnienie duchowe, jutro w I poniedziałek miesiąca o godz. 19:30.

1. Za tydzień w niedzielę 8 września:
  • Przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej przeprowadzą przed naszą świątynią dobrowolną zbiórkę na trwające prace
  • Parafialne Dożynki w Kromolicach rozpoczynamy o godz. 14:00 Mszą dziękczynną.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz lipcowo-sierpniowy Miesięcznik Parafialny.

1. Osoby zainteresowane pielgrzymką do:
  • Górki Klasztornej w sobotę 21 września zgłaszają się w I piątek miesiąca po Mszy świętej u p. Antoniny
  • Fatimy mogą zapisywać się w zakrystii, planowany termin od 19 do 26 października, są jeszcze miejsca.

1. Zmarł nasz parafianin: śp. Jan Sobera z Kórnika, pogrzeb w poniedziałek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Do tego zaś, który Go zaprosił, rzekł: Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych.