• poniedziałek – Uroczystość NMP Częstochowskiej
  • wtorek – św. Moniki
  • środa – św. Augustyna
  • czwartek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

1. Spotkanie duszpasterskie w domu parafialnym z:
  • Radą Duszpasterską i Ekonomiczną w poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18:00
  • Osobami odpowiedzialnymi za grupy działające w naszej Parafii w środę po Nowennie.

3. Dzisiaj zapraszam na:

• Mszę świętą z nabożeństwem połączonym namaszczeniem olejami św. Szarbela wyjątkowo o godz. 12:00
  • Spotkanie z muzyką organową w ramach: Sierpniowych niedziel z muzyką organową u Wszystkich Świętych w Kórniku. Edycja 6. o godz. 20:00 będzie nam towarzyszył p. Szymon Tritt, który zagrał ponad 300. koncertów w Poznańskiej Farze.

1. W czasie wakacji:
  • biuro parafialne czynne tylko w piątek od godz. 9.30 do 11.00, w poniedziałek nieczynne ze względu na uroczystość
  • w niedzielę nie ma Mszy świętej o 18.00 a w tygodniu o 7.00 oprócz poniedziałku gdy jest ona odprawiana w kaplicy sióstr.
  • w kaplicy Cudownego Obrazu Msze święte w środy o 18.00 w łączności z nowenną do Matki Bożej oraz w soboty o 8.30

1. W najbliższą sobotę 31 sierpnia
  • Pielgrzymka rowerowa do Tulec wyruszy w sobotę 31 sierpnia o godz. 10:00 z parkingu przy probostwie
  • Różaniec o godz. 17.15, następnie Msza święta o godz. 18:00 ku czci Matki Bożej Kórnickiej Królowej Różańca Świętego zakończona procesją maryjną.

1. Coroczna Piesza Pielgrzymka do Tulec wyruszy w niedzielę 1 września o godz. 7:00 z kościoła. Powrót z odpustu samodzielny

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz lipcowo-sierpniowy Miesięcznik Parafialny.

1. Zapraszam na Dożynki
  • Parafialne w Kromolicach w niedzielę 8 września, początek o godz. 14:00

1. Osoby zainteresowane pielgrzymką do:
  • Niepokalanowa i Warszawy mogą zapisywać się w zakrystii, planowany termin 2 i 3 października
  • Fatimy mogą zapisywać się w zakrystii, planowany termin od 19 do 26 października.

1. Zmarła nasza parafianka: śp. Mariola Kapustka z Kórnika, pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym. Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi.