• środa – św. Maksymiliana Marii Kolbe
  • czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  • piątek – św. Rocha
  • sobota – św. Jacka

1. Dzisiaj zbiórka przed kościołem na trwające prace renowacyjne. Wszystkim dziękuję za dar złożonych ofiar i za okazywaną życzliwość dla naszej Parafii

1. Spotkanie z muzyką organową w ramach: Sierpniowych niedziel z muzyką organową u Wszystkich Świętych w Kórniku. Edycja 6. dzisiaj o godz. 20:00 będzie nam towarzyszył nasz organista p. Grzegorz.

1. W czwartek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w naszym kościele o godz. 7:30 przy w kaplicy Matki Bożej Kórnickiej Królowej Różańca Świętego, następne o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 20:30 oraz w kaplicy w Pierzchnie o godz. 10:00. Przed kościołem będzie można nabyć przygotowane przez Caritas bukiety, które będą błogosławione na każdej Mszy świętej.

1. W czasie wakacji:
  • biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:30 oraz w piątek od godz. 9.30 do 11.00
  • w niedzielę nie ma Mszy świętej o 18.00 a w tygodniu o 7.00 oprócz poniedziałku gdy jest ona odprawiana w kaplicy sióstr.
  • W kaplicy Cudownego Obrazu Msze święte w środy o 18.00 w łączności z nowenną do Matki Bożej oraz w soboty o 8.30

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz lipcowo-sierpniowy Miesięcznik Parafialny.

1. Osoby zainteresowane pielgrzymką do:
  • Lichenia mogą zapisywać się w zakrystii, planowany termin czwartek 22 sierpnia
  • Fatimy zapraszam na spotkanie organizacyjne w środę po Mszy świętej o godz. 18:00

1. Zmarli nasi parafianie: śp. Peter Thamm z Kórnika, śp. Edward Kujawa z Kórnika, śp. Stanisława Idkowiak z Kórnik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie.