• poniedziałek – św. Katarzyny ze Sieny
  • środa – św. Józefa Rzemieślnika
  • czwartek – św. Atanazego
  • piątek – NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski
  • sobota – św. Floriana, patrona strażaków, za których będziemy modlili się na Mszy o godz. 18:00

1. Dzisiaj
  • gościmy ks. Jacka Wachowiaka, który przybliża życie bł. Siostry Marty Wieckiej, Siostry Miłosierdzia, szczególnie zatroskanej o dobro rodzin, w ramach peregrynacji relikwii błogosławionej po Prowincji Chełmińsko-Poznańskiej Sióstr Miłosierdzia
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego i dodatkowa Msza o godz. 15:00 w intencji osób zaangażowanych w dzieła Caritas, Dobrodziejów i otrzymujących pomoc a także za jubilatów zakończona namaszczeniem olejami św. Szarbela
  • Zbiórka do puszek przed kościołem na Caritas.

1. Spotkanie dla pragnących pomóc w tegorocznej Parafiadzie w poniedziałek po Mszy o godz. 18:00 w domu parafialnym.

1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek i we wtorek od 16:00 do 17:30, w piątek nieczynne.

1. Jeszcze przez okres wielkanocny można przekazać Dobrowolną Daninę Kościelną z ofiarami na nasz kościół do skarbon lub podczas składki. Za przekazaną pomoc materialną BÓG zapłać.

1. Nabożeństwa majowe od środy po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00 a w niedzielę i piątek z racji uroczystości po Mszy o godz. 12:00.

1. W piątek obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą o godz. 7:30, 9:00, 10:00 (w Pierzchnie), 10:30, 12:00 i o godz. 20:30. Nie będzie Mszy o godz. 18:00.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota:
  • czwartek: okazja do spowiedzi świętej od godz. 17:00
  • sobota: odwiedzimy chorych ks. proboszcz od godz. 8:00 a ks. Łukasz po Mszy o godz. 8:30, nabożeństwo I sobót wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej po Mszy o godz. 7:00.
  1. Proszę o modlitwę w intencji dzieci, które w najbliższą niedzielę na Mszy o godz. 12:00 przystąpią do I Komunii świętej.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz kwietniowy Miesięcznik Parafialny.

1. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Elżbieta Pyzalska, pogrzeb we wtorek o godz. 10:00 oraz śp. Lucyna Bajońska-Urbowicz ze Skrzynek, pogrzeb we wtorek o godz. 11:30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: ”Pokój wam!”. Następnie rzekł do Tomasza: ”Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż ją do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”. Tomasz Mu odpowiedział: ”Pan mój i Bóg mój!”

Ewangelia według św. Jana