• poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego
  • piątek – św. Ambrożego
  • sobota – Niepokalane Poczęcie NMP
  1. Dzisiaj
  • rozpoczynamy nowy rok liturgiczny realizowany w oparciu o hasło z programu duszpasterskiego: W mocy Bożego Ducha
  • zmiana intencji Wspólnoty Żywego Różańca na grudzień
  • w zakrystii opłatek wigilijny, świece Caritas
  1. Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania w domu parafialnym
  • z klas 7 we wtorek 4 grudnia o godz. 17:45
  • z klas 8 i III Gimnazjum w poniedziałek 10 grudnia o godz. 18:00

1. Biuro parafialne w domu parafialnym będzie czynne w poniedziałek i wtorek od 16:00 do 17:30 a w piątek nieczynne.

1. W tym tygodniu
  • Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 a w poniedziałek (w kaplicy u Sióstr) i w sobotę o godz. 7:00
  • Msza z nabożeństwem o umocnienie duchowe w poniedziałek o godz. 19:30
  • przypada I czwartek (spowiadamy od 17:00) oraz I piątek miesiąca: spowiadamy od godz. 16:00, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę o godz. 16:30 a w Pierzchnie spowiadamy od godz. 15:00 i Msza o godz. 16:00.
  1. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę 8 grudnia Msze święte o godz. 7:00, 8:30 z poświęceniem medalików dzieciom przygotowującym się
    do I Komunii świętej. W kaplicy w Pierzchnie u św. Stanisława Msza będzie o godz. 10:00. Składka tego dnia zostanie przeznaczona na pomoc biednym kościołom naszej Archidiecezji. W kaplicy Serca Pana Jezusa od godz. 12:00 – 13:00 godzina Bożej Łaski dla całego świata.

1. Za tydzień
  • Rekolekcje adwentowe o Sercu Nowonarodzonego, czyli o sercu, które chce mi dać BÓG rozpocznie od soboty 8 grudnia o godz. 18:00 ks. Tomasz Ślesik, sekretarz Konferencji Episkopatu Polski
  • W sobotę i w niedzielę na każdej Mszy świętej święcenie obrazów Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej. W związku z licznymi pytaniami od dzisiaj do końca rekolekcji adwentowych będzie można zamawiać obrazy z wizerunkiem naszej Matki Bożej bez ramy
  • zbiórka do puszek na Fundusz Kościołowi na Wschodzie oraz będzie możliwość wsparcia do Wielkiego Postu i wpisu do Złotej Księgi Rodziców Chrzestnych Kaplicy Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej

1. Zapowiadam
  • Mszę świętą z okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego, która odbędzie się w sobotę 15 grudnia o godz. 12:00
  • Betlejem w Kórniku pod patronatem Pana Burmistrza Przemysława Pacholskiego we współpracy min. z Centrum Wolontariatu Stowarzyszenia Klaudynka, Stowarzyszeniem Wspaniała Siódemka w ramach Akademii Seniora, Kórnickim Stowarzyszeniem Sportowym Kotwica Kórnik oraz duszpasterstwami naszej Parafii organizujemy w III niedzielę Adwentu od 8:30 do 14:30 na placu przy probostwie. Dziękuję już dzisiaj wszystkim, którzy pragną u Wszystkich Świętych ofiarować pomoc osobom potrzebującym wsparcia duchowego i materialnego.

1. Caritas parafialna prosi o pomoc:
  • w przygotowaniu świątecznych paczek dla dzieci z naszej parafii. Serduszko z imieniem dziecka prosimy zabrać z drzewka znajdującego się przy chrzcielnicy. Paczki z zaklejonym serduszkiem przynosimy do trzeciej niedzieli Adwentu, czyli do 16 grudnia
  • w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii: przy św. Antonim został wyłożony kosz, z którego pragnący pomóc zabierają Tytkę naszej Miłości i przynoszą ją napełnioną do trzeciej niedzieli Adwentu, czyli do 16 grudnia.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz świąteczny Miesięcznik Parafialny.

Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie