• poniedziałek – św. św. Moniki
  • wtorek – św. Augustyna
  • środa – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  1. Dzisiaj
  • w uroczystość NMP Częstochowskiej po Mszy Świętej o godz. 12:00 odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu a następnie Nowenna do św. Moniki w intencji dzieci i małżonków, którą kończymy jutro po Mszy o godz. 8:30
  • Msza święta o godz. 15:00 dla małżonków obchodzących swoje sierpniowe rocznice sakramentu małżeństwa, po Eucharystii nabożeństwo zakończone namaszczeniem olejem św. Charbela
  • Spotkanie z muzyką organową w ramach: Sierpniowych niedziel z muzyką organową u Wszystkich Świętych w Kórniku. Edycja 5. Dzisiaj o godz. 20:00 będzie nam towarzyszył p. Jerzy Nagórniak, organista z parafii św. Rocha w Poznaniu.
  1. Zapowiadam:
  • Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej w poniedziałek 10 września
  • Parafialne dziękczynienie za żniwa, które odbędzie się w naszej świątyni w niedzielę 16 września na Mszy świętej o godz. 12:00. Zapraszam wszystkich sołtysów i wszystkie sołtyski z naszej Parafii chcących włączyć się w tegoroczne parafialne dziękczynienie na spotkanie organizacyjne w środę 5 września po Mszy o godz. 18:00 do domu parafialnego.

1. Zapraszam na spotkania duszpasterskie do domu parafialnego:
  • Katechetów w poniedziałek 3 września o godz. 12:00
  • Kandydatów do Bierzmowania, którzy przystąpią 11 października do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie we wtorek 4 września o godz. 18:00 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.

1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca:
  • w sobotę: do chorych udaje się ks. Łukasz od godz. 8:00 a Proboszcz za tydzień w piątek. Nabożeństwo I sobót wynagradzające Matce Najświętszej: adoracja od godz. 7:30, od 7:45 medytacja i różaniec pokutny oraz Msza o godz. 8:30.

1. Biuro parafialne w domu parafialnym czynne w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:30 oraz w czwartek od godz. 9:30 do 11:00.

1. Za tydzień w niedzielę Msza święta powraca o godz. 18:00 a Msza o godz. 20:30 będzie sprawowana po raz ostatni.

1. Przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny AD 2018/2019, który w imię Boże rozpoczniemy Mszą świętą z udziałem dzieci za tydzień w niedzielę 2 września o godz. 10:30 z obrzędem poświęcenia tornistrów. Natomiast młodzież od klasy VII wzwyż zapraszam na Mszę świętą w niedzielę 9 września o godz. 18:00.

1. Parafialne pielgrzymowanie:
  • Pielgrzymka do Niepokalanowa organizowana przez Arcybractwo Straży Honorowej wyruszy w sobotę 1 września na uroczystość inauguracji ósmego ołtarza Światowego Centrum Modlitwy o pokój
  • Pielgrzymka rowerowa do Tulec wyruszy w sobotę 1 września o godz. 10:30 z parkingu przy probostwie
  • Piesza Pielgrzymka do Tulec wyruszy w niedzielę 2 września o godz. 7:00 z kościoła. Powrót z odpustu samodzielny.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki.

Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary.
Rzekł do nich Jezus: Napełnijcie stągwie wodą. I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu. Ci zaś zanieśli.

Ewangelia według św. Jana