• poniedziałek – Przemienienie Pańskie, święto
  • piątek – św. Wawrzyńca
  • sobota – św. Klary
  1. Dzisiaj
  • Spotkanie z muzyką organową w ramach: Sierpniowych niedziel z muzyką organową u Wszystkich Świętych w Kórniku. Tegoroczną Edycję 5 o godz. 20:00 rozpocznie p. Szymon Tritt, który zagrał blisko 300. koncertów w Poznańskiej Farze. Za tydzień będzie nam towarzyszył p. Grzegorz Świergiel, nasz organista.
  1. Jutro święto Przemienia Pańskiego Msze święte o godz. 7:00 w kaplicy u Sióstr, w kościele o godz. 8:30, 18:00 i dodatkowa o godz. 19:30.

1. Biuro parafialne w domu parafialnym czynne w tym tygodniu tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:3 W pozostałe dni nieczynne.

1. Za tydzień w niedzielę zbiórka przed kościołem na trwające prace renowacyjne w kaplicy maryjnej i przedsionku. Wszystkim dziękuję za dar złożonych ofiar i za okazywaną życzliwość dla naszej Parafii.

1. Osoby zainteresowane pielgrzymką na Litwę w terminie po 23 września br. zapraszam na spotkanie, które odbędzie się w kościele w poniedziałek 13 sierpnia bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 18:00.

1. W czasie wakacji Msze święte:
  • w niedzielę o 7:30, 9:00, 10:00 (w Pierzchnie), 10:30, 12:00 i 20:30
  • w tygodniu o godz. 8:30 i 18:00 oraz w poniedziałek o godz. 7:00 w kaplicy u Sióstr
  • nie będzie Mszy w niedzielę o godz. 18:00 i w tygodniu o godz. 7:00.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz lipcowo-sierpniowy Miesięcznik Parafialny.

„Panie, dawaj nam zawsze tego chleba”.
Odpowiedział im Jezus: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi,

nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”.

Ewangelia według św. Marka