• czwartek – św. Alojzego Gonzagi
  1. Spotkania duszpasterskie:
  • dla kandydatów do Bierzmowania z klas VII dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 18:00. Kandydatów proszę o zabranie na spotkanie indeksów do spowiedzi
  • spotkanie w drodze w poniedziałek o godz. 19:00 w domu parafialnym
  • spotkanie biblijne z księdzem profesorem Januszem Nawrotem za tydzień we wtorek 26 czerwca o godz. 19:00 w domu parafialnym.
  1. Dzisiaj
  • można wesprzeć swoimi ofiarami Parafialny Zespół Caritas, który będzie rozprowadzał chlebek świętego Antoniego jako pomoc dla ubogich.

1. Przypominam rodzicom o zapisaniu dzieci z obecnych klas II do
    I Komunii świętej, która odbędzie się w niedzielę 5 maja 2019 r. Zapisy w zakrystii po niedzielnej Mszy o godz. 10:30: dzisiaj tj. 17 czerwca i za tydzień tj. 24 czerwca.

1. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu poniedziałek i we wtorek od godz. 16:00 do 17:30 a w czwartek i piątek biuro nieczynne.

1. Pielgrzymko-wycieczka szlakiem św. Jana Pawła II wyruszy we wtorek o godz. 4:00 z parkingu przy domu parafialnym.

1. Msza dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego
    i katechetycznego zostanie odprawiona w piątek o godz. 18:00, zapraszam uczniów, nauczycieli, pracowników szkół, dyrekcję oraz rodziców.

1. Centralne uroczystości obchodów jubileuszu 1050. lecia biskupstwa poznańskiego odbędą się w dniach od 22 do 24 czerwca br. Szczegóły w zaproszeniu Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, najnowszym Przewodniku Katolickim oraz w gablocie ogłoszeń.

1. W przyszłą niedzielę:
  • dodatkowa Msza święta dla jubilatów małżeńskich o godz. 15:00 zakończona nabożeństwem z modlitwą o uzdrowienie i namaszczeniem olejami św. Szarbela.

1. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do soboty po Mszy o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy o godz. 12:00.

1. Ze względu na urlopy księży w miesiącu lipcu i sierpniu:
  • W niedzielę nie będzie Mszy świętej o godz. 18:00, w tygodniu nie będzie o godz. 7:00 oprócz poniedziałku kiedy będzie Msza o 7:00 w kaplicy u Sióstr
  • W I piątek miesiąca zostaje zawieszona Msza święta o godz. 16:30 a spowiedź w I piątek od godz. 17:00
  • obchód chorych w lipcu: ks. Proboszcz w piątek 6 lipca od godz. 8:00 a ks. Łukasz w sobotę 7 lipca od godz. 8:00
  • w sierpniu nie będzie odwiedzin chorych
  • nauki przed chrztem w kościele po Mszy o godz. 18:00 w pierwsze czwartki: 5 lipca i 2 sierpnia
  • od 25 czerwca biuro będzie czynne w poniedziałki od 16:00 do 17:30 i w czwartki od 9:30 do 11:00 a nieczynne we wtorki i piątki.

Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie,
sam nie wie jak.

Ewangelia według św. Marka